Kawiarka Alessi Pulcina 70 ml, czerwona

MDL02/1 R Alessi Alessi
279.00 PLN
279,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MDL02/1 R
Wymiary
Pojemność 70 ml
Ø 7,5 cm
Materiały
Aluminium, tworzywo sztuczne
Typ kuchni

Opis produktu

Włoska kawiarka jest niezbędna do przygotowania wyśmienitej kawy w domowym zaciszu. Dodatkowo, pomimo tej samej nazwy, espresso przygotowane w ekspresie ciśnieniowym różni się od tego uzyskanego przy użyciu klasycznej kawiarki. Dlatego też warto powrócić do klasycznej kawiarki i delektować się nie tylko smakiem ale i aromatem wyjątkowego espresso.
Kawiarkę można używać na wszystkich kuchenkach, oprócz indukcyjnych.
Marka Alessi zadbała nie tylko o perfekcyjne, techniczne wykonanie włoskiego ekspresu ale także o unikatowe wzornictwo i ergonomiczny uchwyt!

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Michael De Lucchi - buntownik z wyboru! Człowiek, który odegrał znaczącą rolę w radykalnych ruchach, takich jak „Alchimia” i „Memphis”. Wraz z innymi projektantami i architektami stworzył grupę „Cavart”, która organizowała happeningi oraz seminaria w Padwie. W swoich pracach nie boi się eksperymentować – odważnie łączy kolory, kształty oraz wzory. Jego zdaniem projekt jest świadkiem historii, ponieważ wyraża ducha epoki. W 1990 roku założył małą firmę produkującą nowoczesne rozwiązania oświetleniowe. Do jego najbardziej znanych projektów należy lampa Tolomeo, która przyniosła mu popularność na całym świecie.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię