Kawiarka do espresso Officina Alessi La Conica 150 ml

90002/3 Officina Alessi Officina Alessi
1170.00 PLN
1 170,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 6 tygodni. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
90002/3
Wymiary
Wysokość 23,5 cm
Ø 7,5 cm
pojemność 150 ml
Materiały
Stal szlachetna, miedź
Typ kuchni

Opis produktu

Wspaniała kawiarka do przyrządzania espresso – zaprojektowana niemal na kształt promu kosmicznego. Doskonały, cylindryczny kształt, charakterystyczna pokrywka z kulką na szczycie, geometryczny dzióbek i nowoczesny uchwyt sprawiają, że całość prezentuje się po prostu bajecznie. Stal szlachetna + podstawka z miedzi. Autorem projektu jest Aldo Rossi, jeden z najsłynniejszych włoskich architektów.
Kawiarkę można używać na wszystkich kuchenkach, oprócz indukcyjnych.
Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie.

Marka

Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 znanych linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie. Officina Alessi to najwyższa jakość i wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Projektant

Aldo Rossi w swoich pracach posługiwał się czystymi i prostymi formami, które urozmaicał efektem światłocienia. Jako projektant i architekt postmodernistyczny bardzo wyraźnie nawiązywał do historii, nawet w okresie wczesnej twórczości. W latach 80. stworzył stalowe kafeterie dla firmy Alessi, które formą nawiązywały do budynków architektonicznych. Projektował również dla innych marek, m. in. Pirelli. Duży wpływ na jego prace miał włoski modernizm, a także architektura socrealistyczna, którą poznał w czasie swojego pobytu w Związku Radzieckim. Zginął w Mediolanie w 1997 r. w wypadku samochodowym. 

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię