Kielich do piwa Holmegaard Charlotte Amalie 300 ml

4304912 Holmegaard Holmegaard
139.00 PLN
139,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: do 15 dni roboczych. Produkt dostępny u producenta
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4304912
Wymiary
Pojemność 300 ml
wysokość 21,5 cm
Materiały
Szkło ręcznie dmuchane
Ograniczenia

Opis produktu

Niezwykle elegancki kielich do piwa, będący wspaniałą alternatywą dla ciężkich kufli. Element kolekcji Charlotte Amalie, stworzonej na cześć małżonki projektanta, Pera Lütkena. Masywna nóżka o pięknych zaokrągleniach do złudzenia przypomina kobiece kształty i oczywiście jest bardzo przyjemna w uchwycie. Oprócz podawania zimnego portera czy guinnessa, kielich może być także wykorzystywany do podawania sałatek i deserów czy nawet zdobienia stołu ciętymi kwiatami. Kielich został wykonany z ręcznie dmuchanego szkła.
Duńska marka Holmegaard słynie z luksusowego szkła, produkowanego od 1825 roku. Niepowtarzalne wzory i najwyższy kunszt wykonania wypływają z tradycyjnych metod dmuchania szkła.
Nie należy myć w zmywarce.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię