Kieliszki do czerwonego wina 6 szt. Holmegaard Royal Arne Jacobsen

4304600 Holmegaard Holmegaard
445.00 PLN
445,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: do 15 dni roboczych. Produkt dostępny u producenta
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4304600
Wymiary
Pojemność: 390 ml
wysokość: 14,8 cm.
Materiały
Szkło.
Zastosowanie

Opis produktu

Lampka czerwonego wina to fantastyczne zwieńczenie kolacji albo spokojnego wieczoru, spędzonego w domowym zaciszu. Aby wytrawny trunek smakował wybornie, należy zadbać nie tylko o doskonałą atmosferę, ale również o piękną oprawę. Zestaw sześciu kieliszków Holmegaard Royal Arne Jacobsen to znakomita propozycja dla miłośników czerwonego wina. Komplet doskonale sprawdzi się na co dzień, podczas przyjęć okolicznościowych oraz eleganckich kolacji. Gra kontrastów pomiędzy lekkim kielichem a masywną podstawą sprawia, że każdy kieliszek jest jedyny w swoim rodzaju.
Można myć w zmywarce w maksymalnej temperaturze 55°C.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Arne Jacobsen to światowej sławy projektant i architekt. Najważniejszy prekursor modernizmu w Danii. Zajmował się projektowaniem sztuki użytkowej, osiedli mieszkalnych oraz obiektów przeznaczonych do użytku publicznego. W swoich pracach zwracał szczególną uwagę na zachowanie proporcji. Jego zdaniem to właśnie one wyrażały piękno budynków oraz przedmiotów. Arne Jacobsen stworzył kultowe krzesła i fotele, a także kolekcję „Cylinda”, która urzeka prostym, cylindrycznym kształtem. Projekty Arme Jacobsena do dziś są uważane za synonim ponadczasowej klasy i elegancji.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię