Kompaktowa ostrzałka elektryczna do noży ceramicznych Kyocera

DS-38 Kyocera Kyocera
345.00 PLN
345,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
DS-38
Wymiary
21,1 x 8,4 x 10,9 cm
Materiały
Tworzywo sztuczne

Opis produktu

Kompaktowa ostrzałka elektryczna – przeznaczona do noży ceramicznych Kyocera. Została wyposażona w diamentowy kamień szlifierski o gradacji 600, który zapewnia perfekcyjne naostrzenie oraz staranne wypolerowanie ostrza. Ten funkcjonalny gadżet likwiduje wyszczerbienia (do 5 mm) i sprawia, że noże wyglądają jak nowe. Narzędzie ma wbudowane praktyczne prowadnice, które pomagają zachować optymalny kąt ostrzenia. Odpowiednia pielęgnacja noży to sposób na utrzymanie ich perfekcyjnej ostrości oraz nienagannego wyglądu.

Instrukcja obsługi: należy chwycić ostrzałkę lewą dłonią, wcisnąć włącznik i umieścić ostrze w rowku. Ostrzenie należy zacząć od części, która jest najbliżej rękojeści (pięty). Proces należy powtórzyć, korzystając z drugiego rowka. Zaleca się powolne ostrzenie – naprzemiennie jedną i drugą stronę klingi do momentu uzyskania pożądanej ostrości noża.

Dodatkowe informacje:

  • zasilana 4 bateriami AA (brak w zestawie)
  • przeznaczona dla osób praworęcznych
  • nie służy do ostrzenia noży o grubych klingach (noży Deba, Sashimi oraz noży do pieczywa)
  • należy używać tylko do noży marki Kyocera
  • nie da się wymienić kamienia szlifierskiego

Marka

Kyocera specjalizuje się w wytwarzaniu wyposażenia kuchni z ceramiki o specjalnych właściwościach. Od ponad 30 lat Kyocera jest producentem noży ceramicznych o niezwykłej ostrości. Noże te zyskały dużą popularność wśród najlepszych kucharzy na świecie, a także wśród kucharzy - hobbystów. W sklepie Czerwona Maszyna cenimy kolekcje noży i drobne akcesoria kuchenne Kyocera za wyjątkową ostrość, która utrzymuje się dłużej niż w jakichkolwiek stalowych narzędziach kuchennych.

Narzędzia kuchenne Kyocera nie korodują i nie niszczeją pod wpływem działania kwasów czy zasad, a ich wyjątkowo gładka powierzchnia nie przepuszcza zarazków, olejów ani soli. Noże ceramiczne Kyocera są obojętne chemicznie i nie wydzielają jonów metali, więc nie zmieniają smaku ani koloru produktów – krojone nimi warzywa czy owoce nie brązowieją i nie grozi im metaliczny posmak. Ultralekkie ceramiczne klingi zachowują niewiarygodną ostrość o wiele dłużej niż ich metalowe odpowiedniki i nigdy nie rdzewieją. 

Noże i obieraczki Kyocera są wykonane z bardzo twardej ceramiki (ustępuje pod względem twardości jedynie diamentowi) i są zdrową alternatywą tradycyjnych stalowych narzędzi.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię