Korkociąg Alessi Noe, biały

GIA18 W Alessi Alessi
185.00 PLN
185,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: do 6 tygodni. Produkt dostępny na zamówienie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
GIA18 W
Wymiary
Długość 14,5 cm
Materiały
Aluminium

Opis produktu

Stylowy korkociąg Alessi Noe w kolorze białym. Inspirowany kształtem klucza francuskiego. Zaprojektowany przez Giulio Iacchettiego łączy w sobie nowoczesny, industrialny design i wysoką funkcjonalność. W pierścieniu obejmującym korek znajdują się ostrza ułatwiające obcięcie zabezpieczającej folii i pozwalające na szybki dostęp do korka. Wysuwana spirala oraz dźwignia nie różnią się od tych, w które wyposażone są klasyczne korkociągi, a sposób ich użycia jest podobny. Korkociąg ma 14,5 cm długości i wykonany jest z aluminium. Dostępne są inne wersje kolorystyczne. Produkt jest częścią kolekcji akcesoriów do win inspirowanej mało znaną legendą o Noe. Według niej biblijny bohater nie tylko uratował ludzkość przed potopem, ale również odkrył dla niej wino.

Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Giulio Lacchetti to włoski projektant przemysłowy, który stawia na wielofunkcyjność przedmiotów. Dowodem na to jest Moscardino – biodegradowalny łyżko-widelec, wyróżniony prestiżową nagrodą „Compasso d’Oro”, prezentowany na stałej ekspozycji MoMa w Nowym Jorku.  Lacchetti  prowadzi wykłady na uczelniach oraz w szkołach na całym świecie. Za swoje innowacyjne podejście do projektowania został uhonorowany przez prezydenta Włoch nagrodą „Premio dei Premi”. Ciekawostką jest, że Lacchetti nie lubi nosić garniturów i krawatów, a na najlepsze pomysły wpada podczas prowadzenia samochodu i słuchania muzyki klasycznej. 

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię