Korkociąg Officina Alessi Circus The Jester

MW35 Officina Alessi Officina Alessi
4800.00 PLN
4 800,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 10-15 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MW35
Wymiary
16,2 x 6 cm
wysokość: 19,3 cm
Materiały
Stal szlachetna 18/10

Opis produktu

Kolorowy błazen zrobi wszystko, aby Cię rozweselić! Wystarczy, że pociągniesz za jego tradycyjną czapeczkę z trzema rogami zakończonymi dzwoneczkami, a śmieszny wesołek rozprostuje nogi i zacznie swój zabawny taniec! Ten uroczy przedmiot to nic innego jak korkociąg Jester z limitowanej edycji Alessi Circus. Został złożony z czterdziestu elementów ze stali szlachetnej, wykonanych za pomocą trzech różnych procesów produkcyjnych. Cześć właściwa została sprytnie ukryta pod fragmentem przypominającym platformę cyrku. Spiczasty kapelusz błazna stanowi praktyczny uchwyt, który ułatwia usunięcie korka, natomiast jego bogato zdobiony strój będzie oryginalną ozdobą każdej kuchni. Doskonały prezent dla kolekcjonera, szczególnie dla prawdziwego konesera sztuki użytkowej.

Edycja limitowana: 1000 numerowanych egzemplarzy (od 0 do 999) i 9 egzemplarzy autorskich.

Luksusowe przedmioty kuchenne z limitowanej edycji Alessi Circus to pomysł Marcela Wandersa – holenderskiego projektanta, który stał się znany na arenie międzynarodowej dzięki kultowemu krzesłu Knotted Chair. Twórca tych pięknych drobiazgów pragnął uchwycić cyrkową magię w przedmiotach codziennego użytku. Sięgnął więc po śmiałe kolory – czerwony, żółty, złoty i połączył je z klasyczną bielą i czernią. Do tego geometryczne wzory, takie jak koła, paski, stożki, które nawiązują do znanych na całym świece, cyrkowych symboli. Autor tłumaczy, że cyrk to doświadczenie niezwykle zmysłowe, magiczne, a nawet mistyczne. Takie są jego przedmioty – balansują na granicy sztuki i designu. Jedno jest pewne – wprowadzą do Twojego życia odrobinę fantazji i radości!

Marka

Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 znanych linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie. Officina Alessi to najwyższa jakość i wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Projektant

Marcel Wanders – projektant i dekorator wnętrz, który stał się znany na arenie międzynarodowej dzięki kultowemu krzesłu „Knotted Chair”. Jego projekty balansują na granicy sztuki i designu – są bardzo plastyczne, dynamiczne i efektowne. W 1995 r. otworzył własne studio projektowe w Amsterdamie. Jest jednym z założycieli i dyrektorem artystycznym marki Moooi. Wanders zajmuje się także projektowaniem luksusowych kolekcji limitowanych oraz dekorowaniem prywatnych rezydencji w Amsterdamie, Dżakarcie i na Majorce. Jego prace silnie oddziałują na emocje – bawią, zaskakują, a przede wszystkim inspirują.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię