Kosz na owoce Alessi La Stanza dello Scirocco, biały

MT04 W Alessi Alessi
329.40 PLN

Special Price 329,40 zł

Normalna cena: 366,00 zł

Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 366,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: w następnym dniu roboczym. Produkt dostępny w magazynie
Dostępne tylko: 1 szt. Więcej nie będzie.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MT04 W
Wymiary
Wysokość 19,3 cm
22,6 x 22,6 cm
Materiały
Stal szlachetna, żywica epoksydowa
Wykończenie
matowe

Opis produktu

Niczym dziesiątki łączących się ze sobą blaszek! Ten biały kosz na owoce z kolekcji Alessi La Stanza dello Scirocco prezentuje się naprawdę imponująco. Inspiracją kształtu misy był wiejący we Włoszech, nieopanowany wiatr Scirocco, który niósł ze sobą tumany pustynnego pyłu sprawiając, że mieszkańcy Sycylii musieli się przed nim chować. Efektowna gra świateł i cieni w tym naczyniu daje wrażenie ruchu, wręcz żywiołu, który jakby zastygł w miejscu – zamykając swą siłę w naczyniu.
Magia geometrycznych kształtów i nuta surowości, która świetnie sprawdza się na nowoczesnych stołach, konsolach i stolikach.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Mario Trimarchi uważa, że rysunek pomaga zrozumieć otaczający nas świat. Bardzo często do swoich projektów dołącza ilustrowane historyjki, które pozwalają zgłębić istotę przedmiotu i doskonale obrazują proces twórczy. Jego prace intrygują, zachwycają, a przede wszystkim – inspirują. Trimarchi założył własne studio projektowe „Fragile”, które prowadzi wraz z Fridą Doveil. Do jego klientów należą takie firmy jak Alessi, Artemide, Philips, Serafino Zani oraz Matsushita. Interesują go geometryczne kształty, co znajduje odzwierciedlenie w jego projektach. Poprzez swoją pracę stara się zmieniać ludzkie przyzwyczajenia.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię