Krzesło &tradition In Between SK1, czarne

82010194 &tradition &tradition
1740.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
82010194
Wymiary
Wys. siedziska 77 cm
wys. oparcia 45 cm
szer. 58 cm
wys.podłokietników 70 cm
Materiały
Drewno Jesionu lakierowane na czarno

Opis produktu

Czarne krzesło SK1 z kolekcji In Between marki &tradition. Wyprodukowane zostało przy użyciu tradycyjnych technik i z naturalnych materiałów. Zaprojektowane przez fińskiego designera Sami Kallio. Kallio, wielbiciel skandynawskiego designu i dawnego rzemiosła, zadbał o to, by stworzone przez niego krzesła SK1 odznaczały się najwyższą jakością.

Do produkcji krzeseł In Between wykorzystano dwie klasyczne techniki: formowanie tłoczone oraz tokarstwo. Toczone nogi i podłokietnik sprawiają, że mebel prezentuje się elegancko i jest perfekcyjnie dopracowany. Dzięki wykorzystaniu formowania tłoczonego krzesła są lekkie i cienkie, a równocześnie bardzo wytrzymałe. Wszystkie elementy zostały wykonane z olejowanego drewna jesionu.

Marka

&tradition (czytaj: and tradition) to młoda, duńska marka założona w 2010 roku, &tradition specjalizuje się w produkcji genialnej wręcz jakości mebli, lamp oraz dodatków. &tradition łączy innowacyjne rozwiązania z bogatą skandynawską tradycją. Meble &tradition powstają z naturalnych materiałów. To one, oraz dokładność wykonania decydują o ich trwałości i ponadczasowym charakterze. Meble &tradition wykonywane są na indywidualne zamówienie, a wybór kolorów i materiałów ułatwiają wzorniki. Lampy i kinkiety &tradition to połaczenie znanych kształtów ze szlachetnymi materiałami i precyzją wykonania.

Projektant

Sami Kallio specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, mebli oraz oświetlenia. Jego prace wyróżnia duża funkcjonalność, dbałość o detale oraz staranne wykończenie. Kallio urodził się w Finlandii, a obecnie mieszka i pracuje w Szwecji. Chętnie nawiązuje do tradycji projektowania obu tych krajów. Jak sam przyznał, czerpie inspirację zarówno z fińskiej melancholii, jak i ze szwedzkiego humoru. Zawsze dodaje do swoich projektów coś nowego, przez co zyskują one miano unikatowych. Na szczególną uwagę zasługuje popularna kolekcja mebli "The Finnish Blood In Me".

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię