Kubek Seletti Kintsugi-n3 Ø 8,5 cm

9653 Seletti Seletti
231.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
9653
Wymiary
Ø:8,5 cm
Wysokość: 9 cm
Materiały
Porcelana
Zastosowanie

Opis produktu

Kubek Seletti Kintsugi-n3 Ø 8,5 cm jest znakomitym kandydatem na Twój ulubiony kubek do porannej kawy. Wykonany z różnych kawałków wysokogatunkowej porcelany prezentuje się intrygująco.
Wykończenia kintsugi wykonano z użyciem 24 karatowego złota, co wzmaga efekt rozświetlenia i tworzy wrażenie luksusu.

Można myć w zmywarce.

Kolekcja Seletti Kintsugi powstała z inspiracji klasyczną japońską techniką naprawy rozbitej ceramiki za pomocą połączenia jej fragmentów laką z dodatkiem metali szlachetnych – złota, srebra, lub platyny. Naprawione w ten sposób naczynia spowite są jakby „złotymi nićmi” w miejscach łączenia. Za pomocą technik kintsugi można całkowicie przywrócić funkcjonalność naczyń i nadać im nowy wygląd.
Włoski projektant Marcantonio Raimondi Malerma użył tej tradycyjnej techniki do połączenia ze sobą fragmentów różnych naczyń uzyskując w ten sposób nowe awangardowe formy. Tak powstały talerze, filiżanki, szklanki, misy i tace Seletti Kintsugi.

Marka

Seletti to fantazja włoskiej wyobraźni i prawdziwie eksperymentalne propozycje dodatków do wnętrz. Marka z pasją i niebywałą lekkością pomysłów prezentuje swoje projekty na największych targach designerskich na świecie. Seletti słynie z zaskakujących interpretacji przedmiotów codziennego użytku. Lampy w kształcie małp, porcelana udająca naczynia jednorazowe, stojak na parasole w kształcie kaloszy - te produkty budzą uśmiech i podziw dla odwagi projektantów.

Seletti często podejmuje też współpracę ze znanymi markami ze świata mody i designu - korzystając z ich doświadczeń tworzy nową "świeżą" jakość we wnętrzach. Tak powstała kolekcja Pantone, czy też Diesel Machine - "mechaniczna" aranżacja stołu.

Sklep Czerwona Maszyna ma w swej ofercie najlepsze linie Seletti - świadomie wybrane przedmioty, które uważamy za wyjątkowo udane eksperymenty z designem.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię