Do orzechów

Solidne dziadki i młynki do orzechów.

Zdrowe orzechy i dziadki do orzechów

Orzechy zawierają wiele witamin i składników mineralnych, są też cennym źródłem białka i zdrowych tłuszczy, a ich spożywanie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, regulacji metabolizmu i zapobieganiu gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Pozytywny wpływ na zdrowie, a także doskonały smak sprawiają, że powinny one gościć w każdej kuchni.

Przeszkodą w łatwym spożywaniu orzechów są ich łupiny. Jednak zamiast rezygnować z tej zdrowej przekąski i fenomenalnego dodatku do wielu dań i deserów, lepiej mieć pod ręką dziadka do orzechów. Nowoczesny dziadek do orzechów to narzędzie, które przybiera bardzo różne formy – od finezyjnych po bardzo proste. Zasadniczo wszystkie pełnią tę samą funkcję, ale różnią się znacznie designem.

Z pomocą dziadków do orzechów można bez trudu rozłupać orzechy włoskie, migdały czy też orzechy laskowe. Bez trudu radzą sobie one nawet z najtwardszymi skorupkami. Wśród wielu propozycji znajdują dziadki do orzechów wykonane z metalu, drewna oraz plastiku. Od klasycznych przyrządów, nowoczesny dziadek do orzechów różni się piękną formą, która czasem nawet nie przypomina klasycznego narzędzia do łupania orzechów.

Bardzo efektownie prezentują się dziadki do orzechów w zestawie z pasującą do nich miską. Taki zestaw może być świetnym prezentem dla miłośnika orzechów, szczególnie jako podarunek w okresie przedświątecznym, bowiem na Boże Narodzenie zawsze szykuje się wiele potraw, w których składzie pojawiają się orzechy.

Spożytkowanie orzechów ułatwiają młynki do orzechów. To one pozwolą przygotować orzechy, tak aby stały się dobrym dodatkiem do ciast, deserów i innych potraw. Dobry młynek przyda się także w każdej kuchni jako młynek do mielenia czekolady lub serów. Młynek przyda się szczególnie wtedy, gdy mamy dużą ilość orzechów do wykorzystania.

Wyjątkowe dziadki do orzechów mogą być traktowane nawet jak dzieło sztuki. Takie przedmioty trafiają do osób uwielbiających piękne przedmioty, jak i do kolekcjonerów sztuki użytkowej. Ale nawet tańsze i bardziej klasyczne modele mogą być ładnym dodatkiem kuchennym.