Kawa i herbata

Eleganckie kawiarki, zaparzacze do kawy i herbaty, drobne akcesoria do kawy i herbaty.

Akcesoria do kawy i herbaty

Gorące napoje towarzyszą nam niemal każdego dnia. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką praktyczne akcesoria do kawy i herbaty, które pozwolą nam zawsze cieszyć się aromatycznym napojem.

Dzbanki do zaparzania herbaty i kawy

Prawidłowe zaparzanie kawy lub herbaty to podstawa, by móc cieszyć się doskonałym smakiem ulubionych gorących napojów. Dlatego dobrze jest wyposażyć się w odpowiedni zaparzacz do herbaty lub kawy. Do kawy odpowiednie będą zarówno tłokowe zaparzacze, jak i zaparzacze przelewowe. Interesującym wyborem jest też kawiarka neapolitańska i klasyczna kawiarka ciśnieniowa. Z kolei dzbanki z zaparzaczem do herbaty pozwolą przygotować dowolny rodzaj herbaty, jak również napary z ziół i suszonych owoców.

Termosy i podgrzewacze

Nie zawsze możemy lub chcemy wypić kawę lub herbatę od razu. Aby więc nie straciły swojej temperatury warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do kawy i herbaty. Wychodząc z domu warto zabrać gorący napój w termosie podróżnym lub w kubku termicznym. Termosy z uchwytami sprawdzą się też zawsze wtedy gdy chcemy uzupełniać gorące napoje w filiżankach, na przykład w trakcie szkoleń i spotkań biznesowych. Z kolei podgrzewacze do dzbanka na tealighty to elegancka propozycja na spotkania przy herbacie, a także do codziennych zastosowań. Wyglądają one bardzo efektownie i stylowo.

Łyżeczki i miarki

Niezastąpione w przygotowaniu kaw i herbat są tez odpowiednie łyżeczki i miarki. Pozwalają one precyzyjnie dozować kawę i herbatę. W kuchni przydatne są także specjalne łyżeczki do poszczególnych napojów kawowych takich jak latte, mocha, mokka, macchiato czy cappuccino. Warto mieć też eleganckie łyżeczki do herbaty, espresso. Do zaparzania kawy przydają się też miarki ze stemplem.

Zaparzaczki

Podręczne zaparzaczki do herbaty są doskonałe do szybkiego zaparzenia herbaty liściastej dla jednej osoby, bezpośrednio w kubku lub filiżance. Ciekawe, niekiedy nawet zabawne formy sprawiają, że rytuał picia herbaty nabiera nowego charakteru. Zastosowanie zaparzaczek do herbaty jest też idealnym rozwiązaniem, jeśli każdy z domowników preferuje inny rodzaj herbaty.

Wszystko do kawy i herbaty

Poza wymienionymi wyżej akcesoriami istnieje jeszcze szereg innych przydatnych drobiazgów. Wiele osób docenia efektowne pojemniki do odkładania torebek herbaty. Pokrywki na kubek sprawią, że zachowamy temperaturę napoju na dłużej, a szablony i dekoratory do kawy sprawią, że zachwyci ona gości sposobem podania. Każdy miłośnik kawy chce mieć też pod ręką spieniacz do mleka. W kuchni niezwykle przydatne są też pojemniki na serwetki, saszetki herbaty, na cukier, kapsułki do ekspresu, pojemniki na kubki, filtry do kawy i inne akcesoria. Wszystko do kawy i herbaty można znaleźć właśnie u nas.

Zobacz: Przepis na herbatę z miodem, imbirem i cytryną