Krajalnice i rozdrabniacze

Wielofunkcyjne krajalnice, szatkownice i rozdrabniacze do warzyw. Świetna jakość.

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: brak w magazynie Usuń ten produkt

Funkcjonalne krajalnice i rozdrabniacze

Każdy kto lubi przygotowywać potrawy, wypieki, przetwory i soki na bazie warzyw i owoców wie, jak wiele czasu zajmuje obieranie, rozdrabnianie, krojenie i tarcie poszczególnych produktów spożywczych. Warto sobie ułatwiać tę pracę, dzięki nowoczesnym akcesoriom do krojenia.

Uniwersalna krajalnica do warzyw

Jest wiele dostępnych akcesoriów do krojenia, ale najlepiej wybrać takie urządzenie, które sprawdzi się w przypadku wszystkich używanych najczęściej warzyw i owoców. Taka krajalnica może być wyposażona w pojemnik, dzięki czemu pokrojone składniki nie będą rozsypywać się na kuchennym blacie i po pokrojeniu można je łatwo przesypywać do innych naczyń lub garnków. Bardzo uzyteczną funkcją takich krajalnic jest często możliwość regulacji grubości krojenia. Na wygodę i bezpieczeństwo pracy wpływa także dołączona osłonka na dłonie, jak również antypoślizgowe uchwyty i nóżki. Z pomocą takiej krajalnicy możemy przygotować równe słupki frytek, kostki z ugotowanych warzyw na sałatkę jarzynową, pokroić jajka, a także miękkie owoce na sałatkę owocową.

Szatkownica do warzyw

Równie niezastąpiona w kuchni jest szatkownica do warzyw i ziół. Pozwoli ona szybko i bezpiecznie posiekać dowolne składniki do zup lub sałatek. Do pojemnika możemy wrzucić wszystkie składniki naraz, a ostrza ze stali nierdzewnej błyskawicznie posiekają je i wymieszają. Dzięki temu w kilka chwil mamy gotowe do spożycia warzywa. Korzystając z szatkownic w przypadku takich warzyw jak rzodkiewka czy cebula nie musimy się obawiać skaleczeń, a także unikniemy podrażnienia oczu. Ponieważ szatkownice są wyposażone w pojemniki przezroczyste, to można na bieżąco kontrolować stopień rozdrobnienia składników. Można także skusić się na zakup modelu, który posiada wymienne końcówki umożliwiające ubijanie śmietany i jajek.

Plastrownice

Oprócz krojenia w kostkę i szatkowania, bardzo często stajemy przed koniecznością równego krojenia na plasterki np. pomidorów czy ogórków na mizerię. Jest to możliwe dzięki praktycznym plastrownicom.  Alternatywą są uchwyty, w których umieszczamy warzywo lub owoc do pokrojenia, posiadające tak skonstruowane przerwy, aby bez trudu pokroić nożem wybrany produkt na równiutkie plasterki.

Krajalnica do zadań specjalnych

Poza wymienionymi urządzeniami w naszej kolekcji znajduje się cała masa urządzeń do zadań specjalnych. Bardzo fajnym kuchennym gadżetem jest tarka dekoracyjna, która pozwala przygotować warzywne spaghetti. Efektownie wyglądają warzywa pokrojone na krajalnicy spiralnej. Doskonale sprawdza się też krajalnica do awokado, szatkownica do czosnku, a także takie drobne akcesoria jak krajacz do sera, do jabłek czy do mango. W sprzedaży są nawet specjalne krajalnice do małych warzyw i owoców jak pomidorki koktajlowe czy winogrona.

Krajalnice i szatkownice mogą być wspaniałym prezentem dla osoby, która lubi gotować, a także dla tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać i wprowadzić do swojej codziennej diety więcej warzyw i owoców. Nowoczesne, poręczne krajalnice i szatkownice z pewnością im to ułatwią.