Młynki

Znakomitej jakości młynki kuchenne: do soli, pieprzu, chilli, gałki muszkatułowej i innych przypraw. Młynki do sera, czekolady i do kawy.

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: jest w magazynie głównym Usuń ten produkt

Funkcjonalne młynki kuchenne

Świeżo zmielone przyprawy i zioła są najbardziej aromatyczne i zapewniają najbardziej intensywny smak przygotowywanych dań i napojów. Mielenie ziół i przypraw ułatwiają młynki kuchenne. Duża gama dostępnych produktów pozwala wybrać takie młynki, które zapewnią szybkie i precyzyjne mielenie, a do tego będą stylową ozdobą kuchni.

Młynki do pieprzu i soli

Młynki do pieprzu i soli są najczęściej używane w polskich kuchniach. Wśród nich mamy do wyboru młynki ręczne i elektryczne. Tradycyjny, ręczny młynek do pieprzu i soli pozwala precyzyjnie zmienić sól i pieprz, a do tego podczas procesu mielenia pieprz zachowuje swój aromat i smak. Zazwyczaj ręczny młynek do soli i pieprzu ma możliwość regulacji grubości mielenia, dzięki czemu można dopasować sposób mielenia do konkretnych potrzeb. W dodatku młynki do pieprzu i soli mają bardzo ciekawy wygląd, zachwycają kolorami i kształtami, przez co są pięknym dodatkiem zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych kuchni. Młynek elektryczny do pieprzu i soli również ma sporo zalet. Przede wszystkim nie wymaga użycia siły, proces mielenia przebiega szybko i spranie, a do tego ma możliwość regulowania grubości mielenia. Elektryczny młynek do pieprzu może działać w oparciu o mechanizm udarowy lub żarnowy. Pierwszy pozwala na rozdrobienie pieprzu w pył, ale może przy tym powodować utratę smaku i aromatu. Żarnowe młynki elektryczne zachowują wysoką jakość pieprzu i innych przypraw. Rzadziej spotykane są młynki grawitacyjne, które rozpoczynają mielenie w momencie ustawienia ich w pionowej pozycji i przerywają pracę po obróceniu młynka o 180 stopni, co jest niezwykle wygodne. Elektryczny młynek do soli i pieprzu działa na baterie, więc możemy z niego korzystać w każdych warunkach. Dzisiejsze młynki wyglądają bardzo nowocześnie, dlatego świetnie współgra z nowocześnie urządzonymi kuchniami, w których króluje minimalizm.

Młynki do przypraw i ziół

Z pomocą młynków można zmielić bardzo wiele ziół i przypraw, jak choćby bazylię, oregano, chili, ziele angielskie, cynamon, kolendrę, gałkę muszkatołową. Do ich mielenia najlepiej sprawdzają się elektryczne młynki do przypraw i ziół . Młynki te mają mechanizmy wykonane ze stali lub ceramiki. Taki młynek do ziół i przypraw cicho pracuje, jest odporny na tępienie się i uszkodzenia, a do tego doskonale rozdrabnia przyprawy nie miażdżąc ich. Młynek do przypraw i ziół,może mieć obudowę z drewna, plastiku, akrylu bądź stali. Drewniany młynek wygląda najbardziej tradycyjnie. Akrylowe młynki są przeźroczyste dzięki czemu można śledzić cały proces mielenia. Młynki z tworzyw sztucznych wyglądają bardzo nowocześnie. Z kolei młynki ze stali nierdzewnej są eleganckie, trwałe i higieniczne.