Stolnice

Stolnice silikonowe z podziałką, maty do pieczenia. Znakomita jakość!

Stolnice i maty kuchenne

Tradycyjne stolnice drewniane, choć świetnie sprawdzały się jako przyrząd do wałkowania i wyrabiania ciasta, zniknęły z większości domów między innymi ze względu na duże rozmiary i trudności w utrzymaniu w czystości. Zastąpiły je zupełnie nowe stolnice wykonane z silikonu. Takie stolnice są bardzo kolorowe i świetnie pasują do nowoczesnych kuchni.

Stolnica silikonowa

Podstawową zaletą każdej stolnicy, zarówno wykonanej z silikonu, jak i z drewna jest ochrona blatu kuchennego przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Stolnica sprawia, że dużo łatwiej jest posprzątać kuchnię po lepieniu pierogów, przygotowywaniu klusek, wyrabianiu ciasta na pizzę, przygotowywania ciastek i ciast. Każdy kto jest miłośnikiem mącznych dań powinien mieć stolnicę na wyposażeniu swojej kuchni.

Na stolnicy silikonowej bardzo wygodnie wyrabia się i wałkuje ciasto, dzięki swojej strukturze idealnie przylega do blatu, trzyma się podłoża i nie przesuwa się nawet przy dużym nacisku na wyrabiane lub rozwałkowywane ciasto. Stolnica silikonowa sprawia też, że oszczędzamy na składnikach, ponieważ nic nie przykleja się do powierzchni, a wykrojone ciasta na pierogi, ciasteczka czy pierniczki łatwo odchodzą od stolnicy. Stolnicę silikonową łatwo utrzymać w czystości, zazwyczaj nie ma przeciwwskazań by myć ją w zmywarce do naczyń. W dodatku nieużywaną stolnicę silikonową można zwinąć w rulonik, dzięki czemu nie zabiera dużo miejsca w kuchni.

Mata do pieczenia

Wspomniane wyżej zalety to jednak nie wszystko, co można powiedzieć o stolnicach silikonowych. Są to bowiem akcesoria wielofunkcyjne. Stolnica silikonowa świetnie sprawdza się też jako podkładka pod gorące naczynia. Niektóre panie domu stosują ją także jako podkładkę pod deskę do krojenia, dzięki czemu ta ostatnia nie przesuwa się po blacie kuchennym, a krojenie staje się bezpieczniejsze.

Ale to co najważniejsze to fakt, że stolnica silikonowa służy także jako uniwersalna mata do pieczenia. W piekarniku zapobiega ona przywieraniu i przypalaniu się ciasta, w dodatku świetnie przewodzi ciepło i nie trzeba jej smarować tłuszczem. Mata silikonowa może więc z powodzeniem zastąpić papier do pieczenia.

Mata do rolad

Mata do rolad wyróżnia się na tle innych charakterystycznym wyższym rantem. Dzięki niemu możemy upiec biszkopt. Następnie po upieczeniu nakładamy ulubione składniki rolady i łatwo, szybko oraz bez uszkodzenia biszkopta zwijamy go w apetyczną roladę. Często maty do rolad są dostępne w komplecie z dodatkowymi akcesoriami. Taki zestaw do pieczenia zawiera silikonową packę służącą do rozprowadzania ciasta i kremu, a także dekorator do ciast służący do ozdabiania rolad lukrami i polewami.

Mata silikonowa z podziałką

Bardzo praktyczne są maty silikonowe mające rozrysowane różnej wielkości kółka. Dzięki nim możemy precyzyjnie rozwałkować ciasto na pizzę, przygotować tej samej wielkości podkłady bezowe i ciasto na wiele innych wypieków.