Timery

Precyzyjne timery, minutniki kuchenne, klepsydry.

Timery i klepsydry kuchenne

Czas ma w kuchni ogromne znaczenie. Dla smaku większości potraw i napojów ogromne znaczenie ma to, jak długo są gotowane, duszone, smażone, pieczone, zaparzane. Często nawet kilkadziesiąt sekund może zrobić dużą różnicę. Dlatego w kuchni zawsze warto mieć pod ręką praktyczny timer.

Nowoczesny minutnik kuchenny

Klasyczny timer kuchenny można ustawić do 60 minut, z dokładnością do jednej minuty. Taki podział pozwoli ugotować jajka na miękko lub na twardo, upiec ciasteczka i większość ciast, ugotować ryż, kaszę, makaron, przygotować zapiekankę lub pizzę i wiele innych dań. Każdy minutnik kuchenny z naszej kolekcji wyróżnia się oryginalnym designem. Dzięki temu gadżet ten jest nie tylko praktyczny, ale też bardzo ładny i świetnie wpisuje się w wystrój większości kuchni. Dla wygody użytkowników zastosowano różne rozwiązania, jak choćby uchwyt pozwalający powiesić minutnik w widocznym miejscu, czy też magnes, który umożliwia przyczepienie timera do lodówki lub kuchennej tablicy magnetycznej.

Wiele minutników z naszej kolekcji jest częścią większych serii akcesoriów kuchennych. To pozwala zakupić wiele przydatnych przedmiotów kuchennych w jednym stylu. Wśród nich można znaleźć chociażby korkociąg, młynki do pieprzu i innych przypraw, korki do butelek i wiele innych akcesoriów.

Minutnik elektroniczny

Timer elektroniczny to przyrząd dla tych, którzy szukają najlepszych i najbardziej profesjonalnych rozwiązań. Są to nowoczesne czasomierze o atrakcyjnym wyglądzie. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają odmierzać cztery różne czasy jednocześnie. Minutnik elektroniczny w czasie gdy nie jest potrzebny może służyć jako zegarek, pokazując aktualny czas. Większość minutników elektronicznych można postawić na blacie lub stole, a także przyczepić na magnes do drzwi lodówki. Zaletą tego typu timerów jest to, że precyzyjnie pokazują czas z dokładnością do jednej sekundy.

Klepsydra

Bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych minutników kuchennych jest klepsydra. Klepsydry nie są tak uniwersalne jak timery, lecz stanowią bardzo oryginalny dodatek do kuchni. My polecamy przede wszystkim klepsydry odmierzające czas 3 i 5 minut. Jest to czas, który pozwala chociażby na ugotowanie jajek na twardo i miękko albo na zaparzenie idealnej w smaku kawy lub herbaty. Oryginalna klepsydra będzie stanowić ładną ozdobę kuchennego blatu.