Tłuczki, przecieraki i praski

Tłuczki do mięsa, praski do czosnku i ziemniaków, przecieraki do warzyw i owoców. Funkcjonalne i trwałe.

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: jest w magazynie głównym Usuń ten produkt brak w magazynie Usuń ten produkt

Tłuczki i przecieraki do mięsa, warzyw

Mięso i warzywa to podstawa naszej polskiej kuchni. Aby przyrządzić smaczny, domowy obiad z tych składników warto mieć pod ręką różne akcesoria takie jak tłuczek do mięsa lub przecierak do warzyw.

Praktyczny tłuczek do mięsa

Zaproponowane w naszej kolekcji tłuczki do mięsa sprawdzą się w każdej kuchni. Tłuczki są bardzo funkcjonalne i nadają się do rozbijania różnego rodzaju mięs – od twardych na kotlety i zrazy, po delikatne mięsa jak drobiowe filety czy cieniutkie plastry mięsa na carpaccio. Wygodne, ergonomiczne rączki sprawiają, że nawet dłuższe posługiwanie się tłuczkiem nie męczy dłoni i mogą być używane nawet w profesjonalnych kuchniach. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy takie jak uchwyt do zawieszania tłuczka czy dodatkowe powierzchnie do miażdżenia przypraw i wyciskania cytrusów. Tłuczki można łatwo utrzymać w czystości, również dzięki możliwości mycia w zmywarce do naczyń. Do tego mają one atrakcyjny wygląd i pasują do innych akcesoriów kuchennych.

Solidny tłuczek do ziemniaków vs praska do ziemniaków

W polskiej kuchni ziemniaki są dodatkiem do większości obiadowych dań. Dlatego warto mieć pod ręką praskę lub tłuczek do ziemniaków. Klasyczny tłuczek pozwala dokładnie rozgniatać ziemniaki, my jednak polecamy tłuczek z dwoma powierzchniami prasującymi, z których jedna rozgniata ziemniaki, a druga pozwala zrobić z nich delikatne puree i to wszystko w tym samym czasie! Tego typu tłuczek sprawdzi się też w przypadku wielu innych gotowanych warzyw. Doskonały jest też składany tłuczek do ziemniaków, który docenią szczególnie te osoby, które cenią sobie wygodne rzeczy zajmujące mało miejsca w kuchni. Praska do ziemniaków pozwoli również zrobić smaczne i delikatne puree ziemniaczane, a także przyda się do przygotowania ciasta na knedle lub placków ziemniaczanych. Praska jest łatwa w obsłudze, wygodna, a przygotowanie wybranego dania wymaga minimalnej ilości siły.

Praski i przecieraki do warzyw, owoców i ciast

Smaczne warzywa, owoce, a także kluski lub ciasta łatwo przygotujemy dzięki poręcznym praskom i przecierakom. Długie kluski pozwoli przygotować przecierak do klusek w formie metalowej tarki, z kolei zupy-kremy, musy i przeciery zrobimy korzystając z elektrycznego przecieraka do warzyw i owoców. Bardzo fajnym gadżetem jest prasa do ciasta z kilkoma wymiennymi nakładkami. Dzięki nim można przygotować ciasto o różnej grubości np. na makaron. Prasa do warzyw a także przecierak do owoców przyda się do szykowania nadzienia do ciast, pierogów, przekąsek.

Wyciskacz do czosnku

Niezastąpionym składnikiem w każdej kuchni jest czosnek. Jest to doskonały dodatek do wielu dań i skuteczny naturalny antybiotyk. Dlatego zawsze warto mieć praskę lub wyciskacz do czosnku, aby móc korzystać z jego dobrodziejstw. Najprostszy wyciskacz do czosnku - Joseph Joseph Rocker pozwoli go wycisnąć na każdej desce kuchennej. Brak zbędnych elementów sprawia, że jest on wyjątkowo łatwy w utrzymaniu w czystości. Do wyboru są też różne praski do czosnku – takie, które łączą w sobie funkcje wyciskacza i krajalnicy, praski z podajnikiem, jak również te, które pozwalają lekko rozgniatać ząbki czosnku ruchem skręcającym. Wśród wielu dostępnych modeli każdy może znaleźć wyciskacz do czosnku, który spełni jego oczekiwania.