Kategorie
Producent
Kolor
Materiał
Dostępność
Designerskie lampy podłogowe skandynawskich producentów. Są piękne i znakomitej jakości.
Lampy podłogowe
10 359,00 zł
14 505,00 zł
Lampy podłogowe
Najczęściej pojawiają się one w sypialniach oraz pokojach dziennych, jednocześnie stylowo je rozświetlając i ozdabiając. Lampy podłogowe, bo o nich tu mowa, stanowią rewelacyjny mariaż walorów natury czysto praktycznej oraz estetycznej, dlatego też ich popularność stale rośnie. Modele reprezentujące klimaty skandynawskie to dawka prostoty w połączeniu z intrygującymi wzorami. Nasi północni sąsiedzi bowiem doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż to właśnie lampy podłogowe nowoczesne będą się komponowały w modnych i stylowych przestrzeniach z największym powodzeniem. Nie zapominamy jednak również o bardzo nietypowych, oryginalnych ze wszech miar modelach, które staną się jednym z głównych elementów wyposażenia danej przestrzeni. Projektanci lamp coraz częściej przygotowują dla kupujących lampy podłogowe z efektem „wow”.
Jak wybrać lampę podłogową?
Nie tylko wnętrza domów i mieszkań, ale także biura, przestrzenie hoteli i pensjonatów coraz częściej mają w swoim wyposażeniu lampy podłogowe. Kiedy zabieramy się za poszukiwanie idealnego modelu, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. W grę wchodzą tutaj oczywiście indywidualne preferencje kupującego (bo żaden miłośnik stylu boho nie postawi na minimalizm, a fan jasnych barw na czarny egzemplarz), jak również panujące obecnie trendy w modzie. Warto też podkreślić iż każdorazowo lampy podłogowe nowoczesne powinny być dostosowane do stylu i kolorystyki danej przestrzeni. To zawsze pomaga uniknąć chaosu aranżacyjnego.
Nowoczesny minimalizm pod skandynawskim patronatem pozwala nam na szereg różnych rozwiązań. Jeśli najważniejsze są dla nas dekoracyjne walory tego elementu oświetleniowego, pamiętajmy, by na lampę podłogową pozostawić sporo miejsca. Może się bowiem okazać, że jej klosz będzie swoimi wymiarami odbierał od standardowych egzemplarzy. Kiedy jednak myślimy głównie o funkcji rozświetlania przestrzeni, postawmy na model, który będzie posiadał regulowany kąt padania światła oraz dostrajalną wysokość.
Nie zapominajmy także o typie abażura naszej lampy podłogowej. Ten skierowany w górę da w rezultacie znacznie więcej światła od tego, w przypadku którego został on skierowany w dół.
Lampy podłogowe – nóżka czy tripod?
Jeśli mówimy o modelach na jednej nodze, należą one do modeli oświetlenia strefowego dość klasycznych (i co za tym idzie, również sprawdzonych i funkcjonalnych). Nie zajmują zbyt wiele miejsca, pozwalając na umieszczenie lampy na niewielkiej przestrzeni. Designerskie lampy podłogowe to raczej te na trójnogu , wybierają je zwykle klienci, którzy pragną mieć bardzo oryginalną przestrzeń, czym zaskoczą z pewnością wszystkich gości.
Oczywiście istnieją także lampy podłogowe, które wymykają się owemu podziałowi. Wszak dziś niezwykle popularnymi stają się na chociażby lampy o kształcie zwierząt, roślin, abstrakcyjnych tworów czy też standardowych żarówek (sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach loftowych) – w tych przypadkach mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanymi formami podstaw.
Zobacz kolekcje:
• Lampy podłogowe Eno Studio Get Out
• Lampy podłogowe Brokis Balloons
Wysokość lampy podłogowej
Kiedy zapytamy o to, jakiej wysokości nowoczesne lampy podłogowe warto wybrać, odpowiedź nie będzie należała do prostych i oczywistych. Każdorazowo bowiem musimy zdecydować się na taką lampę, która będzie dopasowana do mebli, obok których się znajdzie. Jeśli na przykład zamierzamy dopasować model do rozmiarów fotela, bo pragniemy zagwarantować sobie relaks podczas lektury, zadbajmy o to, byśmy mogli odpowiednio dobrać kąt padania światła. Pamiętajmy o tym, by nasze lampy podlogowe nie zasłaniały innych istotnych elementów danej przestrzeni – umieśćmy je zatem w któryś z kątów, przy rodzinnej sofie, obok wspomnianego już fotela. Wtedy będą w stanie pełnić funkcję praktyczną i ozdobną zarazem, nawet mimo nowoczesnych na wskroś kształtów, dodając przestrzeni przytulności.
Przeczytaj poradnik: Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?