Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4343508
Wymiary
Wysokość 16 cm
Materiały
Szkło dmuchane, skóra

Opis produktu

Przepiękna latarenka wykonana z dmuchanego szkła i wykończona matowo – robi duże wrażenie gdy zapali się włożoną do niej świeczkę. Przy szyjce latarenki zamocowano specjalny, skórzany uchwyt, który pozwala ją wygodnie przenosić z miejsca na miejsce. Z nutką romantyzmu!
Produkty duńskiej marki Holmegaard wyróżniają się niezwykłą prostotą kształtów, klimatycznym designem, który nadaje im wyjątkowości oraz wykonaniem w tradycyjnych metodach dmuchania szkła.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Maria Berntsen to projektantka, której prace są bardzo intuicyjne i eksperymentalne. Uważa, że dobry projekt powinien nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale również – przekazywać odpowiedni nastrój. Najważniejsze są dla niej materiał i forma tworzonych przedmiotów. Celem Berntsen jest, aby jej projekty przemawiały do wszystkich zmysłów odbiorcy. Według niej otaczające nas przedmioty powinny być tak zaprojektowane, aby sprawiać radość. Zajmuje się głównie tworzeniem biżuterii, mebli i sztuki użytkowej. Jest laureatką wielu nagród takich jak Red Dot Award, IF Award, Focus Open Gold czy Formlan Price Award.

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(2) Dodaj opinię 2 0 5 5
5.0
Mariusz B. 18.04.2018
Warta swojej ceny.
5.0
paul 07.02.2018
Zaciekawily mnie opisy tej dunskiej huty szkła, postanowiłem wreszcie zaryzykowac i absolutnie nie zaluje. Skórzany uchwyt nie jest tylko dla ozdoby- bez obaw mozna ta latarenke (badz jak ktos woli-lampion) przenosic. Szkło jest przyzwoicie grube, konstrukcja sprawia, że najbardziej newralgiczne elementy nie rozgrzewają się za bardzo nawet przy długim czasie spalania się świecy.