Łazienka

Akcesoria łazienkowe i wyposażenie łazienki. Wieszaki, stojaki na ręczniki, lustra, dozowniki, dodatki, pojemniki do łazienkiWyposażenie łazienek, akcesoria łazienkowe - Czerwona Maszyna

Choć trudno w to uwierzyć wyposażenie łazienek także podlega corocznym zmianom trendów wnętrzarskich. Co roku czołowi producenci akcesoriów łazienkowych zaskakują klientów nowymi kolorami ręczników i dywaników, a wieszaki i stojaki na papier toaletowy zmieniają formy dopasowując się do obecnej mody. W Czerwonej Maszynie lubimy te zmiany, bo pozwalają co roku uzupełniać dodatki do łazienki o nowe elementy, tak by w łazience było zawsze nowocześnie i pięknie.

Akcesoria łazienkowe - wolnostojące, czy montowane do ściany? Wybierając wyposażenie do łazienki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy chcemy zainwestować w rozwiązania trwałe, które będą nam towarzyszyć przez długie lata, czy też trwałość nie jest naszym priorytetem bo mieszkanie będziemy za jakiś czas zmieniać. Jeśli wyposażenie ma być „na lata", wieszaki na ręczniki i półki  powinny być wykonane z solidnych materiałów (stal nierdzewna, mosiądz, impregnowane drewno) i mieć montaż do ścian za pomocą śrub. Jeśli zaś rozwiązanie ma być tymczasowe lepiej wybrać lekkie rozwiązania z tworzyw sztucznych i montaż bez rozwiercania - na kleju, lub na przyssawkach.  

Pamiętajmy, że nie tylko wieszaki i półki, także dozowniki, mydelniczkiszczotki do WC i uchwyty na papier toaletowy występują w wersji montowanej do ściany. Zaletą montażu do ścian jest nie tylko solidność i trwałość, lecz także to, że podłogę łazienki i urządzenia sanitarne będzie łatwiej umyć. 

Z powodu wysokiej twardości gresów, którymi wykańcza się współczesne łazienki warto rozważyć alternatywne rozwiązania bez montażu: stojaki na ręczniki, wieszaki-drabiny i stojaki na papier toaletowy i szczotkę do WC. Łatwo do nich dobrać wolnostojące dozowniki do mydła, mydelniczki i organizery.

W wyborze ręczników i dywaników do łazienki często kierujemy się jedynie kolorem i wzorem konkretnego produktu. Tymczasem ręczniki powinniśmy dobierać kierując się gramaturą materiału z którego zostały wykonane. Im większa gramatura tym bardziej mięsisty i puszysty będzie ręcznik. Dywaniki oceniać trzeba natomiast pod kątem antypoślizgowości i łatwości w utrzymaniu – czy będzie można wyprać je w pralce? W ofercie sklepu Czerwona Maszyna znajdziecie Państwo te informacje na stronach konkretnych produktów.

Bogata oferta koszy na pranie i pojemników łazienkowych może przyprawić o zawrót głowy. Wybierając kosz zwróćmy uwagę na to, czy jest on wykonany z naturalnych “oddychających” materiałów, lub, czy jest wyposażony w odpowiednie otwory wentylujące. Inaczej nasze ubrania mogą po prostu zatęchnąć. Wybierając pojemniki łazienkowe do przechowywania ręczników, czy kosmetyków sprawdźmy czy są odporne na wilgoć i czy łatwo będzie je umyć.

W sklepie Czerwona Maszyna oferujemy kompletne wyposażenie łazienki w różnych wariantach. W dziale Łazienka znajdziecie Państwo akcesoria łazienkowe w stylu nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym i etno. Łatwo dobierzecie Państwo pasujące do nich ręczniki i dywaniki. Właściwą organizację przestrzeni zapewnią pojemniki łazienkowe i kosze na pranie z działu Przechowywanie w łazience.