Lustra i lusterka

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Rodzaj lustra: z półką Usuń ten produkt

Lustra i lusterka do łazienki

Łazienka to przestrzeń, w której przeprowadzamy zabiegi pielęgnacyjne, relaksujemy się, dbamy o swój wygląd. Dlatego też lustra łazienkowe okazują się być elementem nieodzownym. Można dzięki nim wykonać perfekcyjny makijaż czy chociażby przejrzeć się o poranku czy przed udaniem się na wieczorny odpoczynek. Dziś lustra łazienkowe to nie tylko element przestrzeni o charakterze czysto praktycznym, to niekiedy jednocześnie ważny element kształtowania charakteru przestrzeni.

Kiedy wybieramy lustra łazienkowe, w pierwszej kolejności zdefiniujmy potrzeby domowników. Kto będzie z lustra korzystał i w jakim celu? Kiedy mamy dzieci, powieśmy nasze lustro niżej, by i one mogły z niego skorzystać. Niewielkie lusterko do łazienki (takie, w którym zobaczymy odbicie od pasa w górę) to rozwiązanie do niedużego wnętrza. Duże, stojące lustro do łazienki będzie ciekawym elementem obszernego pokoju kąpielowego i optycznie powiększy przestrzeń.

Zadbajmy również o to, by nasze lustra nad umywalką były odpowiednio oświetlone. Do doświetlenia lustra łazienkowego sprawdzą się kinkiety -  umieszczone nad nim, lub po bokach.

Nie bez znaczenia jest również to, w jakiej ramie będzie wybrane przez nas lustro do łazienki. Nie wszystkie materiały sprawdzą się w specyficznych łazienkowych warunkach (para, duża wilgotność powietrza), zatem wybierając konkretny produkt upewnijmy się że producent przewidział użytek łazienkowy. Dobierzmy lustra łazienkowe do stylu pomieszczenia. Gdy we wnętrzu panuje minimalizm i prostota, zdecydujmy się na lustro do łazienki o geometrycznych kształtach z ramą metalową lub zupełnie pozbawione ramy.

Lusterko do makijażu

Lusterko powiększające to niezbędny gadżet każdej kobiety. Dzięki powiększeniu łatwiej wykonać precyzyjny makijaż, pielęgnacja twarzy takže jest ułatwiona. Warto wybrać praktyczny model z tacką, na którą odłożyć można pędzel czy inne gadżety. Takie lusterko powiększające można umieścić zarówno w łazience, jak i na biurku w sypialni, jeśli nie mamy w nim klasycznej toaletki.

Małe podróżne lusterka do makijażu będzie przydatne podczas podróży. Takie lusterko można przymocować do powierzchni metalowych czy hotelowego lustra. Osobom, które lubią kontrolować swój wygląd także poza domem, polecamy lusterka kieszonkowe. Niewielkie, wygodne, świetnie spełniające swoją rolę, staną się ciekawym gadżetem do torebki.