Pozostałe akcesoria do łazienki

Przydatne akcesoria do łazienki

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy sporą część poranków i wieczorów, szczególnie jeśli lubimy relaksujące kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne. Jest to pomieszczenie, które musi być jednocześnie ładne, funkcjonalne i sprzyjające wypoczynkowi. To jaki efekt osiągniemy zależy w zarówno od wykorzystanych w aranżacji elementów przestrzeni, jak i niewielkich akcesoriów, które ułatwią korzystanie z łazienki.

Praktyczne dodatki do łazienki

Może się wydawać dziwne, że w pomieszczeniu, w którym stoi wyłącznie prysznic lub wanna, umywalka, pralka, niewielka szafka i niekiedy toaleta, możemy się ciągle zmagać z bałaganem. Tym bardziej, że w łazience spędzamy dużo mniej czasu niż w kuchni czy w salonie. Jednak nieład jest trudny do poskromienia, ponieważ zawsze chcemy mieć pod ręką ulubione kosmetyki, przybory i akcesoria kosmetyczne. Do tego dochodzi cały szereg tekstyliów łazienkowych. W dodatku większość z nas dysponuje raczej łazienkami niewielkich rozmiarów. Na szczęście są rzeczy, które pomagają zapanować nad chaosem. Doskonale w tej roli sprawdzają się pojemniki do łazienki, które pomogą nam posegregować rzeczy i ułożyć je wygodnie zarówno w szafkach łazienkowych, jak i na półkach, na pralce lub na blacie wokół umywalki. Pojemniki łazienkowe można również umieścić w szufladach, aby podzielić je na praktyczne przegródki. W pojemnikach różnej wielkości możemy przechowywać gumki, spinki i inne akcesoria do włosów, drobne kosmetyki, akcesoria kosmetyczne, wszelkie urządzenia jak depilatory, golarki, lokówki czy prostownice oraz wiele innych rzeczy. Naszym hitem jest designerski i bardzo efektowny pojemnik na szkła kontaktowe, który pozwala bezpiecznie i higienicznie przechowywać kontakty. Polecamy również atrakcyjnie wyglądające płaskie miski, do których możemy wrzucić drobne przedmioty, które zdejmujemy przed kąpielą – zegarek, biżuterię, okulary i inne.

Łazienka jest specyficznym miejscem, ponieważ wiele drobiazgów, które się w niej znajduje chcemy mieć zawsze na wierzchu. Możemy to zrobić jeśli dobrze zorganizujemy przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład umieszczenie na ścianie uchwytu na suszarkę, dzięki któremu każdy domownik będzie mógł z niej skorzystać w każdej chwili. Równie dobrze sprawdza się organizer łazienkowy, który można postawić przy umywalce. W takim organizerze znajdziemy zazwyczaj dozownik na mydło, kubek na pastę i szczoteczki do mycia zębów, a także pojemniczki na inne drobiazgi np. maszynki do golenia czy gumki do włosów. Nietypowym rozwiązaniem jest z kolei magnetyczny uchwyt na mydło, który z powodzeniem zastąpi mydelniczkę.

Designerskie i praktyczne akcesoria

Urządzając łazienkę warto kierować się zasadą minimalizmu. Jeśli więc chcemy wprowadzić dekoracje do wnętrza, to powinny one pełnić jednocześnie praktyczną rolę. Czasem zwykłe rzeczy jak korek do wanny czy szczoteczka do paznokci mogą mieć unikalną formę lub wyraziste kolory. Wybierając ładne akcesoria pielęgnacyjne, jak choćby luksusowa tarka do stóp wpływamy na odbiór wnętrza. Również zastosowanie eleganckich uchwytów wannowych sprawia, że łazienka wygląda stylowo, a przy tym dbamy o bezpieczeństwo. Na ogólny odbiór pomieszczenia wpływa także to co niewidoczne, dlatego warto zadbać o piękne, świeże aromaty. Ładny zapach pomoże rozprowadzić pojemnik na zapachy, kominek zapachowy, świece zapachowe i inne dodatki.

Higieniczna czystość łazienki

Z pewnością każdy się zgodzi, że łazienka musi być miejscem higienicznie czystym. Codzienne sprzątanie ułatwią rozmaite akcesoria, jak choćby ściągaczka do szyb i luster, która rozprawi się z wodą i parą wodną. Dzięki temu na lustrach nie będzie smug, a na kabinie prysznicowej i kafelkach nie osadzi się kamień. Przydatnym gadżetem jest też znany głównie z publicznych toalet, podajnik do papieru. Sprawia on, że zawsze mamy pod ręką papier, którym nie tylko możemy osuszyć dłonie, ale też przetrzeć blaty, lustro czy umywalkę.