Stojaki i uchwyty na papier toaletowy

Funkcjonalne stojaki i uchwyty na papier toaletowy

Bardzo często nawet niepozorne rzeczy mogą wiele zmienić we wnętrzach naszych domów. Idealnym przykładem jest uchwyt lub stojak na papier toaletowy. Dzięki naszym propozycjom można wprowadzić do swojej łazienki ładny i funkcjonalny element.

Uchwyt na papier toaletowy

Wieszak na papier toaletowy jest podstawowym elementem wyposażenia każdej toalety. Bez niego rolka papieru trafia na spłuczkę lub na podłogę, a ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest wygodne i nie wygląda estetycznie. Wśród wielu dostępnych uchwytów najlepiej prezentują się te, które zostały wykonane ze stali lub z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Minimalistyczna konstrukcja i ciekawe formy wyglądają bardzo nowocześnie. Tego typu uchwyty na papier toaletowy są montowane na stałe do ściany z pomocą kołków rozporowych lub na klej montażowy bez uszkadzania kafelek.

Projektanci, którzy stworzyli projekty uchwytów zadbali o każdy szczegół, w tym o to, by wprowadzić ograniczniki zapobiegające zsuwaniu się rolek papieru lub o łatwe otwieranie uchwytu w momencie wymiany rolki na nową. Podajnik na papier toaletowy może mieć też bardzo oryginalną i pomysłową formę. W dodatku wieszak na papier toaletowy można łatwo dopasować do innych elementów wyposażenia łazienkowego np. pojemników łazienkowych, wieszaków na ręczniki, dozowników do mydła, szczotek do wc, półeczek łazienkowych i wielu innych.

Stojak na papier toaletowy

Choć uchwyt na papier toaletowy jest niezwykle praktyczny to nadaje się tylko do takich toalet, w których muszla klozetowa znajduje się blisko ściany, na której można umieścić wspomniany wieszak. W innym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie stojak na papier toaletowy. Jego zaletą jest brak konieczności montażu na stałe, dzięki czemu nie musimy niszczyć ściany, a do tego możemy przestawiać stojak dostosowując jego położenie do naszych potrzeb.

Stojak na papier toaletowy może pełnić również dodatkowe funkcje – może być jednocześnie stojakiem na szczotkę do wc, mieć wbudowaną tackę na drobiazgi lub półeczkę na gazetę. Niejednokrotnie taki stojak umożliwia przechowywanie dodatkowych rolek papieru toaletowego.

Pojemnik na papier toaletowy

Oprócz papieru, z którego korzystamy w trakcie korzystania z toalety, mamy w łazience co najmniej kilka rolek zapasowych. Często nie wiadomo jak i gdzie takie rolki przechowywać, a rzucone na podłogę w plastikowym opakowaniu nie wyglądają estetycznie. Dlatego warto pomyśleć o czymś co ułatwi przechowywanie zapasowych rolek papieru toaletowego. W tej roli świetnie sprawdza się pojemnik lub stojak na zapas papieru toaletowego. Ciekawym rozwiązaniem jest pojemnik na papier toaletowy w kształcie tuby. Taki pojemnik mieści zwykle od dwóch do czterech rolek. Innym rozwiązaniem jest prosty, stabilny stojak na który nakłada się zapasowe rolki papieru. Są też eleganckie uchwyty montowane do ściany, które mieszczą zazwyczaj dwie zapasowe rolki. To ostatnie rozwiązanie jest najlepsze dla tych, którzy lubią mieć pustą, łatwą do umycia podłogę w łazience.