Szczotki do WC

Higieniczne szczotki do WC

Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia ubikacji jest szczotka do WC. To właśnie ona pozwala w prosty sposób utrzymać muszlę klozetową w idealnej, higienicznej czystości. Wybór szczotki może się wydawać banalny, lecz wbrew pozorom warto się nad nim zastanowić.

Nie możemy sięgnąć po pierwszą z brzegu szczotkę, jeśli chcemy, by toaleta wyglądała elegancko. Szczotka do ubikacji powinna pasować do aranżacji pomieszczenia i tworzyć spójną całość z innymi elementami wyposażenia. Do wyboru są szczotki niemal we wszystkich kolorach i w wielu formach, choć bez wątpienia największą popularnością cieszą się eleganckie szczotki do wc w kolorze białym i srebrnym.  Szczotki do wc w intensywnych kolorach jak czerwień, zieleń czy fiolet świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli ktoś lubi wyraziste dodatki to kolorowa szczotka jest idealnym wyborem.

Szczotka do ubikacji stojąca czy wisząca?

Do wyboru mamy w zasadzie trzy możliwości. Pierwsza to standardowa szczotka stojąca. W tym wypadku pojemnik stoi na podłodze i do niego wkładamy szczotkę. Jest to zestaw mobilny, lekki i wygodny. Najlepiej jeśli podstawa jest na tyle ciężka i stabilna, aby szczotka nie przewracała się. Inna możliwość to wisząca szczotka do toalety montowana na ścianie. Sprawdza się ona doskonale w małych pomieszczeniach. Taka szczotka nie zajmuje miejsca na podłodze co ułatwia utrzymanie czystości w łazience, a dodatkowo wpisuje się doskonale w styl łazienki, w której zastosowane zostały wiszące meble łazienkowe i muszle. W tym wypadku stojąca na ziemi szczotka zaburzyłaby estetykę pomieszczenia. Trzecią możliwością jest zastosowanie eleganckiego stojaka na szczotkę do wc i papier toaletowy. Taki stojak zazwyczaj łączy w sobie również uchwyt na papier toaletowy, uchwyt na zapasowe rolki, a nawet pełni jeszcze inne funkcje np. pojemnika na detergent do toalety. Jest on stabilny i wygląda bardzo stylowo.

Szczotka do toalety – na co zwracać uwagę?

Wśród wielu modeli są dostępne szczotki okrągłe i półokrągłe, jak i specjalnie wyprofilowane szczotki. Te ostatnie pozwolą dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Jeśli więc mamy nowoczesną toaletę bez tzw. kołnierza, to klasyczna szczotka w zupełności nam wystarczy. Jednak w przypadku innych toalet lepiej sprawdzi się wyprofilowana szczotka toaletowa, często umieszczona na profilowanej rączce. Kolejnym kryterium jest włosie. Dobrze sprawdzają się szczotki z włosia syntetycznego, które łączą w sobie włosie miękkie i sztywne. Pierwsze nadaje toalecie blask, drugie usuwa zabrudzenia i osady. Popularne są też szczotki do wc z włosiem silikonowym. Ważny jest też uchwyt szczotki – powinien być ergonomiczny, mieć odpowiadającą nam długość, a do tego być wykonany z dobrego materiału. Dobrze sprawdzają się uchwyty ceramiczne, stalowe chromowane, a także uchwyty z tworzywa sztucznego.