Wieszaki, listwy i haczyki

Kupuj wg
Pokaż filtrySchowaj filtry
  1. Ma być natychmiast?: jest w magazynie głównym Usuń ten produkt

Funkcjonalne wieszaki, listwy, haczyki łazienkowe

W każdym pomieszczeniu w domu chcemy zachować porządek. W łazience, gdzie cały czas używamy ręczników, pomocne będą różnego rodzaju wieszaki łazienkowe w tradycyjnych, jak i nowoczesnych formach. Warto zastanowić się, które z nich będzie najlepszy się do konkretnego wnętrza.

Skorzystaj z kompletnego przewodnika po wieszakach łazienkowych na naszym blogu zanim zdecydujesz się na konkretne modele.

Najpopularniejsze wieszaki do łazienki

Najczęściej dostępne wieszaki na ręczniki łazienkowe występują w klasycznej formie listwy, lub wieszaka z ramionami. Nie są przesadnie stylizowane, ani wyróżniające się kolorystycznie. Zazwyczaj wykonane są ze stali szlachetnej, mosiądzu lub innego metalu. Do tego mają prostą konstrukcję, wyglądają jak długie pręty przymocowane równolegle do ściany. Im dłuższe, tym większy ręcznik można na nim przewiesić. Inną popularną formą jest stojak na ręczniki. Pionowa konstrukcja nie wymaga żadnego montażu. Taki stojak na ręczniki może mieć jeden lub kilka prętów do wykorzystania. Jeszcze inne wieszaki mają kształt drabiny, ale zajmują znacznie mniej miejsca. Dużą popularnością cieszy się również reling łazienkowy.

Wieszak na ręczniki – modne rozwiązania

Doskonale wyglądają zarówno wieszaki łazienkowe o nowoczesnej formie, jak i w stylu vintage. W minimalistycznych łazienkach sprawdzą się haczyki do łazienki mające różne, często nietypowe kształty. Wśród nich znajdą się zarówno tradycyjne delikatne wkrętki jak i te o sylwetkach ludzi wystawiających ręce lub nogi i czekające, aż ktoś powiesi na nich ręcznik. Najmniejsze mają średnicę około 2 cm, a największe sięgają nawet do 20 cm. Kolorystyka jest również bardzo bogata – oprócz klasycznych wieszaków o metalicznej powierzchni odbijającej światło, znaleźć można haczyki do łazienki w kolorze zieleni, niebieskim, różowym.

Wieszak łazienkowy na ręczniki w niecodziennych wersjach

Czasami tradycja i moda nie mają jednak decydującego znaczenia, a ważniejsze stają się praktyczne rozwiązania. Do wyboru ma wtedy różne listwy do łazienki. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego wieszaka jest też drabinka na ręczniki. Drabina na ręczniki w zależności od wyglądu może być stylizowana na wieszak na ręczniki w stylu vintage, jak i stanowić sposób na niecodzienną łazienkę. Drabina na ręczniki posiada od paru do kilkunastu długich szczebelków. Występuje w wersji wiszącej, którą można przymocować na ścianę, jak i stojącej. 

Wieszaki łazienkowe - co jest najważniejsze?

Priorytetem przy wyborze wieszaków do łazienki jest ich perfekcyjne wykonanie. Wieszaki do łazienki, a także wszelkiego rodzaju haczyki do łazienki, muszą wytrzymać często duże obciążenie, w tym szlafroki i mokre ręczniki. Ponadto muszą być odporne na wilgoć i zawsze pięknie się prezentować. Dlatego szczególnie dobrze wyglądają metalowe, solidne wieszaki łazienkowe wykończone błyszczącym lub matowym lakierem