Kosze na śmieci

Łazienkowe kosze na śmieci.
Potrzebny jest designerski kosz na śmieci do nowoczesnej łazienki lub toalety? Przedstawiamy wybrane kosze, które dobrze się sprawdzają w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.Kosze na śmieci do łazienki

Łazienkowy kosz na śmieci może być ozdobą wnętrza dzięki pomysłowym kształtom i modnym kolorom. Do tego taki kosz na śmieci do łazienki jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

Stylowy kosz na śmieci łazienkowy

Wśród wielu propozycji można znaleźć kosze do łazienki wykonane z tworzyw sztucznych, metalu, a nawet drewna. To sprawia, że kosze łazienkowe można dopasować do każdego stylu wnętrza. Wśród wartych uwagi propozycji są kosze do łazienki wykonane w oparciu o technologię „soft touch”, co sprawia, że są bardzo przyjemne w dotyku. Wśród naszych propozycji dominują kosze na śmieci do łazienki o opływowych kształtach i prostej formie. Są one inspirowane stylem skandynawskim i minimalizmem, dlatego sprawdzają się w większości wnętrz. Szeroka gama kolorystyczna, w której dostępne są kosze łazienkowe sprawia, że można dobrać kosz pasujący do pozostałych akcesoriów łazienkowych. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie kolorystyki kosza albo do odcienia płytek podłogowych, albo do łazienkowych tekstyliów.

Praktyczny kosz na śmieci

Kosz na śmieci łazienkowy musi być wygodny w użyciu. Dlatego kosze do łazienki mają różne praktyczne rozwiązania. Wyrzucanie śmieci ułatwia wygodny pedał, który po naciśnięciu powoduje uniesienie się klapy kosza, bez jego dotykania. W koszach na śmieci często zastosowany jest wewnętrzny wyjmowany wkład, który umożliwia łatwe opróżnianie kosza. Niektóre kosze łazienkowe mają otwory lub uchwyty pomagające w ich przestawianiu. Często stosowanym rozwiązaniem jest też wykorzystanie w koszu uchylnej pokrywy. Warto również zwrócić uwagę na systemy mocowania worka na śmieci, dzięki którym nie jest on widoczny na zewnątrz.

Kosze do łazienki o różnych pojemnościach

Standardowe kosze na śmieci do łazienki mają od 3 do 6 litrów pojemności, jednak można znaleźć też większe kosze, mające nawet 15 litrów. Oprócz kosza na śmieci, który stawiamy na podłodze, warto przyjrzeć się mniejszym koszom stawianym na blat, zazwyczaj w pobliżu zlewu. Takie kosze łazienkowe mają niewielką pojemność, zwykle około 1 litra. Takie małe, podręczne kosze na śmieci świetnie nadają się do wyrzucania zużytych płatków i wacików kosmetycznych, patyczków higienicznych i innych małych śmieci, które powstają przy demakijażu, zmywaniu paznokci i innych zabiegach higienicznych.