Dywaniki łazienkowe

Oryginalne dywaniki łazienkowe

Dywanik łazienkowy znacznie podwyższa komfort korzystania z łazienki i pomaga utrzymać w niej czystość. Dywaniki łazienkowe dodatkowo zwiększają nasze bezpieczeństwo, łatwo jest bowiem poślizgnąć się na płytkach. Inwestycja w ładny i wykonany z wysokiej jakości materiałów dywanik łazienkowy może się więc naprawdę opłacić. Należy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ kwestia estetyczna, która jest najczęściej pierwszym kryterium wyboru, nie powinna być jedynym czynnikiem, na który zwracamy uwagę. Dywaniki łazienkowe powinny z jednej strony zapewnić wygodę, a więc powinny być ciepłe i miękkie w dotyku, a z drugiej bezpieczeństwo, dlatego tak ważny jest zastosowany w nim system antypoślizgowy. W sklepie Czerwona Maszyna dostępne są dywaniki Aquanova, które taki system posiadają. Serie Aquanova Kemen, London, Mauro czy Wave posiadają specjalne zabezpieczenia zapobiegające przesuwaniu się dywanika łazienkowego po płytkach. Jeśli chodzi o wierzch, dywaniki do łazienki Aquanova wykonane są najczęściej z bawełny egipskiej, organicznej bądź ze specjalnej odmiany akrylu wyglądającej jak bawełna.

Jaki dywanik do łazienki wybrać? Walory estetyczne dywaników do łazienki często są stawiane na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o kryteria wyboru dywaników łazienkowych. Oto kilka wskazówek jaki dywanik dobrać by uzyskać pożądany wygląd łazienki, a także by dywanik spełniał dobrze swoją funkcję:

Dywanik łazienkowy w odcieniach szarości bądź antracytu to uniwersalne rozwiązanie pod kątem estetyki do tego funkcjonalne, ponieważ zwykle szare runo jest niejednolite w odcieniu i drobne przebarwienia bądź plamki nie będą bardzo widoczne.

Dywanik łazienkowy okrągły: szczególnie polecany jest jest w przypadku niewielkich łazienek, gdzie jednocześnie może zwiększyć komfort i przed wanną, i przed umywalką. Dobrze sprawdzi się także jeśli w łazience jest wanna wolno stojąca lub wanna o nietypowym kształcie.

Dywanik łazienkowy niebieski, czerwony, czarny , czy też w innym intensywnym kolorze, będzie odważnym rozwiązaniem, ponieważ będzie przyciągał uwagę. Może także stanowić ożywczy element w łazience, jeśli mamy łazienkę w stonowanych barwach. Na takim dywaniku drobne przebarwienia nie będą wyraźnie widoczne.

Dywanik łazienkowy kwadratowy, doskonale sprawdzi się ułożony pod kabiną prysznicową w niewielkiej łazience. Gdy mamy naprawdę niewielką łazienkę często mały kwadratowy dywanik jest naszym jedynym wyborem.

Jakie znaczenie ma gramatura dywanika? Dywanik łazienkowy o małej gramaturze (do 1200 gr/m2) - taki dywanik będzie mniej chłonny i miękki od dywaników grubszych, ale łatwiej i szybciej go wysuszyć, dzięki czemu łatwiej utrzymać dywanik w czystości. Dywanik łazienkowy o większej gramaturze (powyżej 1200 gr/m2) - taki dywanik będzie bardzo miękki i będzie dobrze chronił przed chłodem kafelków. Grube dywaniki do łazienki są jednak dość ciężkie, a ich suszenie zajmuje dużo czasu, przez co trudniej utrzymać je w czystości.

Wybierając dywanik do łazienki warto także zwrócić uwagę na to czy dywanik można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej. Nowoczesne dywaniki łazienkowe są projektowane tak, by pranie w domowej pralce było możliwe, niektóre jednak ze względu na delikatny splot wymagają użycia ochronnego worka.