Pendulum Newtona Philippi Ballance

193283 Philippi Philippi
399.00 PLN
399,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
193283
Wymiary
16 x 8 x 11,3 cm
Materiały
Stal szlachetna lakierowana

Opis produktu

Kołyska, wahadło, pendulum Newton'a – ten ciekawy gadżet możemy znaleźć pod różnymi nazwami. Bywa stosowany jako dekoracja uspokajająca – więc idealnie sprawdzi się jako biurowy odstresowywacz. Czym on tak naprawdę jest ?
W 1967 r. aktor Simon Prebble postanowił wypromować jako zabawkę znany układ fizyczny. Niesłusznie przypisany Izaakowi Newtonowi – tak naprawdę był wynalazkiem francuskiego uczonego Edme Marriotte'a.
Mechanizm działania :
Środki kul ułożone są w jednej linii – stycznej do płaszczyzny, po której porusza się wahadło. W momencie centralnego zderzenia dwóch kul o jednakowej masie, dochodzi do wymiany prędkości poprzez falę podłużną. Popchnięta kula uderzając w drugą, nieruchomą, przenosi na nią cały swój pęd i energię, nieruchomiejąc. Po puszczeniu kul w ruch, z drugiej strony zawsze odskakuje taka sama ich liczba. Ostatecznie ruch ustaje dzięki siłom tarcia.
 • Ciekawostka:
  Obserwacja kołyski Newtona natchnęła naukowców z Cal Tech ( Kalifornia, USA) do stworzenia zdalnej broni strzelającej pociskami dźwiękowymi.
 • Marka

  Marka Philippi słynie z eleganckiego designu. W jej zróżnicowanej ofercie znajdują się zmysłowe wazony, funkcjonalne breloczki czy inspirująco zaprojektowane albumy i ramki na fotografie. Osobne kolekcje Philippi przeznaczone są dla miłośników dobrego stylu w podróży i w biznesie. Ze skóry, kryształu i stali szlachetnej projektanci Philippi tworzą niepowtarzalny styl wizytowników, zegarów, świeczników i portmonetek. Philippi to klasa dla domu i biura.

  Projektant

  Prostota, elegancja i praktyczność to niewątpliwie duże zalety projektów Christiana von Ahn'a. Inspiracji poszukuje w wielu różnych miejscach, dlatego stworzone przez niego przedmioty wyróżniają się kreatywnością i artystycznym podejściem do tematu. Założył swoje własne studio w Hamburgu, które zajmuje się projektowaniem wnętrz i akcesoriów wyposażenia domu, a także rozbudową i przebudową budynków. W zaprojektowanych przez niego domach, restauracjach czy kawiarniach widoczna jest prostota oraz dyskretna elegancja, a wszystkie kolory, linie, kształty oraz materiały tworzą spójną, harmonijną przestrzeń.

  Opinie

  0,0 średnia ocena klientów
  0 0 5 0
  Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
  Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię