Alessi

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 


Marka Alessi w Czerownej Maszynie znajduje się od kilkunastu lat. Regularnie importujemy produkty do naszego magazynu i prawie 2 tysiące sztuk produktów możemy wysłać jeszcze tego samego dnia.
W ofercie marki Alessi znajdują się między innymi eleganckie akcesoria kuchenne, akcesoria łazienkowe, garnki, czajniki, sztućce, dekoracyjne dodatki do domu, a także zegary i zegarki. Oferta pięknych przedmiotów Alessi jest tak bogata, że najłatwiej jest przeglądać je konkretnymi kolekcjami, w których przedmioty łączą się w spójną całość.

W przypadku marki Alessi na pewno warto zwrócić uwagę na ikonę designu Juicy Salif, oraz  kolekcje garnkówsztućce i włoskie kawiarki ciśnieniowe. Zapraszamy do przejrzenia przygotowanej poniżej oferty Alessi sklepu.

Alessi – design i jakość

Alberto Alessi"Prawdziwy design musi wzruszać ludzi, przekazywać emocje, przywoływać wspomnienia, zaskakiwać i sprzeciwiać się utartemu myśleniu."

Alberto AlessiFirma Alessi powstała w 1921 roku jako "warsztat obróbki mosiądzu i blachy z niklowanego srebra". Zawsze wyróżniała się wysoką jakością swoich produktów. W niemal stuletniej historii firma stopniowo ewoluowała, by stać się jedną z wiodących fabryk włoskiego designu. Otwarta na zmiany i rozwój międzynarodowy, nie zatraciła jednocześnie silnej więzi z tradycjami i zapleczem kulturowym regionu. Jej produkty przypominają znakomite rzemiosło – wytwarzane przy pomocy maszyn. Misją Alessi jest obecnie przełożenie najbardziej wysublimowanej, wzorniczej i funkcjonalnej jakości na masową produkcję. Designerski sznyt produktów Alessi jest wynikiem znakomitego połączenia sztuki użytkowej i technologii przemysłowych, potencjału twórczego i potrzeb rynku. Alessi nazywa się często „Fabryką Snów”, która za pomocą swych produktów, spełnia marzenia, zapewniając ludzion artyzm i poezję, których szukają.

Fabryka Alessi

Od założenia firmy w 1921 roku większość produktów Alessi została wyprodukowana poprzez obróbkę metali na zimno, tradycję tę utrzymują do dziś wykwalifikowani pracownicy fabryki Crusinallo w Omegnie. Szczególnie znane z kunsztu i precyzji wykonania są słynne misy i patery Alessi.

Z biegiem czasu Alessi zaczął także pracować z tymi materiałami, takimi jak porcelana, szkło, drewno i tworzywa sztuczne ,a w ofercie pojawiła się zastawa stołowa, szklane dekoracje, i zabawne gadżety z tworzyw sztucznych... Dla każdego materiału opracowano specjalną metodę produkcji. Wytyczne Alessi gwarantują oryginalne standardy jakości firmy, w dalszym ciągu godząc złożoność technologiczną przemysłu z rzemieślniczym okiem na szczegóły.

Kolekcja akcesoriów łazienkowych Alessi BirilloKolekcja Alessi DressedAlessi - Nakrycie stołu

Alessi - nakrycie stołu

Marka Alessi jest znana z pięknej porcelanowej zastawy stołowej i eleganckich sztućców. Nakrycie stołu uzupełniają pasujące przyprawniki, serwetniki, maselniczki, pojemniki na konfitury i inne drobne naczynia do serwowania.

Zastawa stołowa Alessi TonaleZastawa stołowa Alessi Mami

Alessi na prezent– rekomendacje sklepu Czerwona Maszyna

Alessi na prezent
W ofercie Alessi znajduje się mnóstwo eleganckich gadżetów odpowiednich na prezent dla tych „którzy mają już wszystko“. Oryginalne prezenty Alessi zyskują uznanie obdarowanych, z powodu swej pomysłowości, nietypowej funkcji, zaskakującego wyglądu i nieskazitelnego wykonania. Są także zawsze oryginalnie i starannie zapakowane.

Propozycje Alessi na prezent dla Niej

Propozycje Alessi na prezent dla Niego

Alessi – dekoracje domu

Alessi - dekoracje domu

W ofercie Alessi jest duży wybór spektakularnych dekoracji domu wykonanych z artystycznie formowanego metalu. Wyszukane formy łatwo stają się dominującym akcentem we wnętrzu. Połyskujące kosze i patery na owoce, artystyczne zegary czy kosze na gazety przykuwają wzrok i podnoszą prestiż wnętrza

Kawiarki Alessi

Kawiarki Alessi

Kawiarki Alessi mają piękne oryginalne formy i są niezwykle elegancką alternatywą dla klasycznej kawiarki aluminiowej. Wykonane z zegarmistrzowską precyzją są przyjemne w użyciu i stanowią niezwykłą ozdobę kuchni.Kolekcje Alessi

Produkty Alessi