Brokis

Brokis to czeska marka, która oferuje prawdziwe cuda ze szkła w niezliczonych konfiguracjach. W ofercie Brokis znajdują się nowoczesne lampy, tworzone przez wykwalifikowanych artystów-rzemieślników. Firma kontynuuje bogatą tradycję szklarską, z której słyną czeskie Morawy, a równocześnie nie boi się eksperymentować. Współpracuje ze zdolnymi projektantami, dając im możliwość zrealizowania swoich artystycznych wizji, czego dobrym przykładem są Nocne Ptaki, które zaprojektował Boris Klimek.

W sklepie Czerwonej Maszyny lampy Brokis przedstawiamy w najpopularniejszym połaczeniu kolorów szkła i zawieszeń, jednak możliwości jest więcej. Nie ma jakiegoś modelu, lub koloru w ofercie sklepu internetowego a produkuje go Brokis? Nie szkodzi, prosimy o kontakt, zamówimy i przyjedzie.


Sklep Czerwona Maszyna jest autoryzowanym sprzedawcą oświetlenia Brokis w Polsce. Ocenie zostały poddane standardy obsługi klienta, wiedza, ekspozycja i stany magazynowe. Gwarantujemy, że otrzymacie Państwo oryginalne lampy marki Brokis w zamówionej konfiguracji. Gwarantujemy również pełną opiekę posprzedażną. 

Lampy Brokis

Czeska marka oświetlenia premium Brokis to synteza wykwintnego wzornictwa, najwyższej jakości i niezwykłego kunsztu artystycznego czeskich rzemieślników. Oryginalne kolekcje lamp Brokis, zaprojektowane przez uznanych czeskich i zagranicznych artystów, zdobyły międzynarodowe uznanie i liczne nagrody w prestiżowych konkursach designerskich na całym świecie. Brokis łączy ręcznie wykonane szkło z innymi szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno i ręcznie tłoczony metal, w odważnych kompozycjach oświetleniowych, które eksplorują granice współczesnego wzornictwa.

Portfolio Brokis obejmuje nowoczesne funkcjonalne lampy, przedmioty dekoracyjne i unikalne rozwiązania oświetleniowe dla architektów i projektantów wnętrz. Dzięki własnym zakładom produkcyjnym o dużej wydajności, zakorzenionym w ponad dwustuletniej historii, Brokis może eksperymentować i opracowywać innowacyjne materiały, techniki i technologie, a także oferować indywidualne lampy na zamówienie

Brokis - bohemijska tradycja szkła

Brokis - bohemijska tradycja szkła

Brokis jest dziełem odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy i inżyniera Jana Rabella. W 2006 roku założył markę Brokis jako platformę do ożywienia i wyniesienia czeskiej sztuki dmuchania szkła na nowe szczyty, a także dla zachowania pokoleniowej wiedzy i rzemiosła. Prawie dziesięć lat wcześniej, w 1997 r., nabył upadającą hutę szkła Janštejn, założoną na początku XIX wieku około 140 kilometrów na południowy wschód od Pragi. Zapotrzebowanie na tradycyjne produkty znacznie się zmniejszyło, wielu utalentowanych szklarzy starzało się się i odchodziło, a technologie i techniki cenione przez wieki były zagrożone. Wizja pana Rabella polegała na przywróceniu fabryce dawnego prestiżu i dążeniu do tego, by czeska tradycja szklarska przetrwała do XXI wieku.

Brokis - bohemijska tradycja szkłaWraz z założeniem Brokis Jan Rabell stworzył markę oświetleniową oferującą zupełnie inne produkty niż te produkowane wcześniej w Hucie Janštejn. Wybudowano kilka nowych pieców w stylu włoskim i udoskonalono techniki produkcji. Niektóre, takie jak szlifowanie i malowanie na szkle, zostały zaniechane, a inne okazały się ważne, np. dmuchanie szkła, formowanie optyczne i tradycyjne techniki hotshop. Oryginalne i prawie zapomniane formuły do ​​produkcji szkła kolorowego zostały przywrócone i są teraz charakterystyczne dla marki Brokis. Brokis ugruntował swoją pozycję jako wiodący innowator w dziedzinie lamp szklanych. Na przykład złożona technologia zastosowana w produkcji kolekcji Night Birds, na którą składają się imponujące, ale eleganckie zakrzywione szklane sylwetki ptaków w różnych fazach lotu, wymagała dwóch lat eksperymentowania, aby ją udoskonalić. Obecnie huty Brokis i Janštejn zatrudniają w sumie 100 osób i cieszą się wyjątkową symbiozą, która pozwoliła Brokis rozpocząć sprzedaż w 70 krajach i zaprezentować swoje renomowane kolekcje oświetleniowe na najlepszych światowych wystawach designu.Brokis - Lampy na zamówienie

Wszystkie lampy Brokis powstają na zamówienie klientów. Dlatego czas oczekiwania na nie zwykle wynosi od 4 do 6 tygodni, a w wyjątkowych przypadkach czas ten może się wydłużyć. Większość procesów produkcyjnych wykorzystuje tradycyjną technikę ręcznego dmuchania szkła. Lampy podlegają także rygorystycznym kontrolom jakości, zdarza się więc, że konkretny egzemplarz nie spełnia standardów Brokis i jego produkcję trzeba powtórzyć. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że zawsze otrzymują produkt najwyższej jakości.

Bestsellery Brokis

Lampy - baloniki Brokis Memory

Lampy – Baloniki Brokis Memory

Kolekcja kinkietów i lamp sufitowych – baloników Brokis Memory zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów Brokis. Urzekający nostalgiczny kształt balonika znajduje uznanie zarówno klientów prywatnych – rodziców, jak i klientów instytucjonalnych – przedszkola i szkół. Lampy baloniki są dostępne w kilkunastu starannie wybranych kolorach i rodzajach szkła. Lampy sufitowe najpiękniej prezentują się w grupach zróżnicowanych rozmiarami. Kinkiety natomiast z powodzeniem pełnią rolę urokliwej lampki nocnej, lub oświetlenia strefowego nad biurkiem.

Lampy - ptaki Brokis Nightbirds

Lampy ptaki Brokis Nightbirds

Lampy ptaki Brokis Nightbirds w symbolicznych formach ptaków w różnych fazach lotu niesamowicie dynamizują przestrzeń. Dostępne w wersji białej i czarnej znakomicie prezentują się w wysokich pomieszczeniach. Najpiękniej wyglądają w dużych grupach – po kilka sztuk, zawieszone na różnych wysokościach.Kolekcje Brokis

Produkty Brokis