Stoły, stoliki

Stoły, stoliki

Nic tak nie łączy ludzi, jak spędzanie czasu przy wspólnym stole. Obejrzyj stoły i stoliki dopasowane do różnych pomieszczeń, stylów oraz aranżacji. W Czerwonej Maszynie znaleźć można modele zarówno klasyczne, jak i nowoczesne – stoły do kuchni i jadalni, pomysłowe stoliki kawowe, designerskie biurka oraz praktyczne stoliki pomocnicze. Czas usiąść przy wspólnym stole!

Promocje

Bestsellery

Marki w dziale

Skandynawskie stoły, stoliki

Styl skandynawski urzeka prostotą i naturalnością. Dzięki pięknej kolorystyce i funkcjonalności zyskał on popularność w całej Europie. Chcąc stworzyć piękne wnętrze w tym stylu, nie może w nim zabraknąć charakterystycznych, minimalistycznych stołów i stolików.

Skandynawskie stoły do kuchni i jadalni

Wśród stołów w skandynawskim stylu dominują piękne stoły wykonane z wysokiej jakości litego drewna dębowego. Nie brakuje tez oryginalnych stołów, wykonanych na bazie designerskiej konstrukcji ze stali szlachetnej. Ciekawie wyglądają także stoły z blatem wykonanym z terrazzo. Wszystkie one wyglądają bardzo elegancko w każdym pomieszczeniu. Cechą charakterystyczną stołów w stylu skandynawskim jest ich wizualna lekkość, dzięki czemu choć są to solidne i stabilne meble, to nie przytłaczają przestrzeni.

Wybierając stół o klasycznej, minimalistycznej konstrukcji, możemy zyskać stół pasujący nie tylko do wnętrza o typowo skandynawskim stylu, ale też do kuchni, salonów i jadalni w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym, loftowym etc. Drewniane stoły z takiej kolekcji wpisują się też doskonale w styl tradycyjny, rustykalny, kolonialny, vintage czy też eklektyczny.

Wiele stołów z oferty sklepu Czerwona Maszyna sprawdzi się też doskonale w charakterze designerskiego stołu do pracy w biurze lub jako niewielki stół konferencyjny. Zaletą takiego wyboru jest też to, że pasuje do nich większość krzeseł, a także dodatków dekoracyjnych.

Stoliki kawowe i pomocnicze

Choć przy stole zazwyczaj spożywamy najważniejsze posiłki w ciągu dnia, to po drobne przekąski chętniej sięgamy przed telewizorem albo na tarasie. Dlatego w ulubionych miejscach wypoczynkowych warto ustawić niewielkie stoliki kawowe. Najpopularniejsze bez wątpienia są niskie ławy, które swoje miejsce znajdują tuż przy sofie w salonie. Wyższe, jednoosobowe stoliki kawowe dla jednej osoby świetnie sprawdzają się obok wygodnego fotela. Na takich stolikach można bezpiecznie postawić napoje gorące i zimne oraz drobne przekąski. Przydają się też do odłożenia książki, gazety lub pilota do telewizora.

Jeszcze szersze zastosowanie mają stoliki pomocnicze. Mogą one zarówno pełnić rolę stolika kawowego, jak i zastąpić barek lub kwietnik. Stoliki pomocnicze są też doskonałe w roli niewielkiej konsoli, dzięki czemu można wyeksponować na nich dowolną dekorację lub wazon ze świeżymi kwiatami. Ciekawy design, lekkość i niewielkie wymiary sprawiają, że można je ustawić dosłownie wszędzie, zarówno w salonie, jak i w przedpokoju bądź na tarasie. Na uwagę zasługują też stoliki pomocnicze w formie niewielkich wózków. Mogą one pełnić funkcję podręcznego barku czy półki na książki. Sprawdzą się tez świetnie w pobliżu stołu, do odkładania potraw, które nie mieszczą się na stole lub naczyń, które możemy bezpiecznie przewieźć do kuchni. Takie wielofunkcyjne wózki ułatwią też serwowanie gorących posiłków.

Szafki i stoliki nocne

W sypialni również nie może zabraknąć funkcjonalnego stolika lub szafki nocnej. Zarówno stoliki nocne, jak i szafki nocne są niezbędne, aby trzymać przy łóżku przydatne drobiazgi – okulary, ulubioną książkę, budzik czy telefon. To też niewielki mebel, na którym możemy umieścić lampkę nocną. Warto zwrócić uwagę, na różne wariacje w temacie stolików nocnych. I tak mamy do wyboru stoliki nocne na kółkach, konsole z szufladą, stoliki nocne z gazetnikiem, designerskie stoliki nocne z kilkoma blatami i wiele innych rozwiązań. Oczywiście idealne są tez klasyczne szafki nocne z poręczną szufladką.

Biurko w skandynawskim stylu

Poszukując wygodnego, funkcjonalnego biurka, które sprawdzi się idealnie w biurze, pracowni, kąciku do pracy lub w pokoju młodzieżowym, warto zwrócić uwagę na biurka w stylu skandynawskim. Nie ma tu miejsca na szafki i szufladki. Jest za to duży blat, oparty o ciekawą konstrukcję. W razie potrzeb można dopasować do takiego biurka kontenerki z szufladami. Biurko w skandynawskim stylu często przypomina nowoczesną, przestrzenną rzeźbę. Projektując takie biurka przewidziano też takie udogodnienia jak dodatkowa półka czy dyskretny otwór na kable. Biurka świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu bez względu na to czy biurko jest wykonane w całości z drewna, czy też z połączenia różnych materiałów np. laminowanego blatu i metalowej konstrukcji.