Miska Holmegaard Provence 19 cm, przezroczysta

4352921 Holmegaard Holmegaard
384.00 PLN
384,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4352921
Wymiary
Ø 19 cm
Materiały
Szkło ręcznie dmuchane

Opis produktu

Piękna, krągła miska stworzona w 1955 roku przez Petra Lutkena i ciesząca się nieustającą popularnością jako duńska klasyka ręcznie dmuchanego szkła. Unikalne kształty czynią z niej prawdziwą ozdobę wnętrz, dodającą codzienności akcentu luksusu. Dodatkową ozdobą jest szklany bąbelek na dnie, świadczący o talencie dmuchacza. Miska jest oczywiście także funkcjonalnym naczyniem do podawania sałatek, przekąsek czy przechowywania owoców.
Duńska marka Holmegaard słynie z luksusowego szkła, produkowanego od 1825 roku. Niepowtarzalne wzory i najwyższy kunszt wykonania wypływają z tradycyjnych metod dmuchania szkła.
Nie należy myć w zmywarce.

Kolekcja: Holmegaard Provence

Zobacz kolekcję

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię