Mlecznik Officina Alessi Bombé 0,65 l

CA13/6 Officina Alessi Officina Alessi
936.00 PLN
936,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 6 tygodni. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
CA13/6
Wymiary
16 x 10 cm
wysokość 12 cm
pojemność 0,65 l
Materiały
Posrebrzana stal szlachetna, tworzywo sztuczne
Ograniczenia

Opis produktu

Wspaniały mlecznik do kawy, który dzięki charakterystycznie pękatym, wręcz bombiastym kształtom robi na stole duże wrażenie. Mocno wysunięty ku górze uchwyt o wyrazistym mocowaniu do powierzchni mlecznika, pozwala go wygodnie przenosić na stół i swobodnie nalewać z niego do filiżanek gorące mleki. Całość wykonana z posrebrzanej stali szlachetnej – doskonała prezencja.

Seria Alessi Bombé do dziś uchodzi za jeden z bardziej rozpoznawalnych i popularnych pomysłów włoskiej fabryki designu. Pierwowzór serwisu został zaprojektowany na przełomie lat ”40 i ”50 przez samego Carla Alessi będąc tym samym jego ostatnim dziełem.
Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie.

Marka

Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 znanych linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie. Officina Alessi to najwyższa jakość i wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Projektant

Carlo Alessi, syn Giovanniego Alessi – założyciela imperium designu, nazywanego włoską „Fabryką Snów”. Jego przygoda z projektowaniem zaczęła się bardzo wcześnie, kiedy pracował w warsztacie ojca. Carlo jest autorem kolekcji takich jak Ottagonale, Scalini, Cilindrica oraz Bombe. W latach 50. został dyrektorem firmy, a zmiany, które wprowadził zaowocowały międzynarodowym sukcesem rodzinnego biznesu. Dzięki współpracy z zagranicznymi projektantami, automatyzacji produkcji i rozwojowi eksportu, firma przeszła do wyższego wymiaru projektowania. Zmarł w 2009 r., a schedę po nim objął jego młodszy brat Alberto Alessi.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię