Musak ceramiczny Global 24 cm

G-45 Global Global
429.00 PLN
429,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
G-45
Wymiary
Długość: 24 cm
Ø 13,5 mm
Materiały
ceramika korundowa
Ograniczenia

Opis produktu

Ceramiczny musak Global o długości 24 cm przeznaczony jest do ostrzenia wszystkich dobrych jakościowo noży ze stali. Musak doskonale się sprawdza jako podstawowe narzędzie do szybkiego ostrzenia lub do wyrównywania krawędzi ostrza. Systematyczne używanie musaka przywróci pierwotną ostrość noża, bez konieczności ostrzenia go ostrzałką lub kamieniem. Nóż podostrzany regularnie musakiem powinien służyć przez długi czas w trakcie normalnego użytkowania.
Musak ceramiczny Global wykonany został z ceramiki korundowej która jest wyjątkowo twarda i ułatwia proces ostrzenia. Ceramika jest materiałem kruchym i delikatnym, należy więc uważać, by nie upuścić ostrzałki na twardą powierzchnię, ponieważ może pęknąć, za co producent nie ponosi odpowiedzialności.
Musak Wyposażono w plastikową nasadkę, która chroni dłoń.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię