Musak diamentowy Global 30 cm

G-39/B Global Global
769.00 PLN
769,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: do 5 dni roboczych. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 123 124 000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
G-39/B

Opis produktu

Diamentowy musak Global o długości 30 cm przeznaczony jest do ostrzenia wszystkich dobrych jakościowo noży ze stali. Musak doskonale się sprawdza jako podstawowe narzędzie do szybkiego ostrzenia lub do wyrównywania krawędzi ostrza. Systematyczne używanie musaka przywróci pierwotną ostrość noża, bez konieczności ostrzenia go ostrzałką lub kamieniem. Nóż podostrzany regularnie musakiem powinien służyć przez długi czas w trakcie normalnego użytkowania.
Musak diamentowy Global wykonany został ze stali pokrytej diamentem która jest wyjątkowo twarda i bezpieczna w kontakcie z żywnością.
Musak Wyposażono w plastikową nasadkę, która chroni dłoń.
Jak dobrze używać ostrzałki
1. Trzymać ostrzałkę w jednej dłoni, prostopadle do podłogi, zachowując dogodną odległość od ciała.
kierunku od progu po czubek klingi.
3. Ostrzyć naprzemiennie obie strony ostrza, utrzymując kąt ok. 20? między powierzchnią pręta a klingą.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię