Nóż do obierania Chroma Porsche Type 301 Hammered 7,7 cm

P09-HM Chroma Chroma
229.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
P09-HM
Wymiary
Długość ostrza: 7,7 cm.
Materiały
Klinga: stal japońska typu 301, twardość 57-58 HCL
rękojeść: stal nierdzewna 18/10.
Ograniczenia
Gwarancja
3 lata

Opis produktu

Niewielki nożyk do obierania z serii profesjonalnych noży kuchennych Chroma Porsche Type 301 Hammered, zaprojektowanych przez samego Ferdinanda A. Porsche. Doskonały do obierania warzyw i owoców oraz do usuwania z nich gniazd nasiennych. Klinga noża pokryta została drobnymi wgłębieniami, które zapobiegają przywieraniu jedzenia w trakcie krojenia. Specjalne młotkowanie poprawia jakość codziennego użytkowania, a dodatkowo stanowi charakterystyczny element ulepszonej kolekcji Type 301, cenionej przez kucharzy Michelin'a. Ostrze z japońskiej stali płynnie łączy się z doskonale wyprofilowanym uchwytem, wykonanym z solidnej stali nierdzewnej 18/10. Warto zwrócić uwagę na metalową „perłę”, która zaznacza granicę końca uchwytu – dla optymalnej kontroli cięcia.

Nie można myć w zmywarce. Zaleca się ręczne mycie i dokładne wysuszenie bezpośrednio po użyciu. Nadaje się tylko do drewnianych i plastikowych desek (nigdy do marmurowych i szklanych). Należy przechowywać w bloku na noże – nie zaleca się przechowywania luzem wśród innych akcesoriów kuchennych.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Projektant

Ferdinand Alexander  "Butzi" Porshe – spadkobierca i kontynuator jednego z największych rodzinnych imperiów na świecie. Twórca Porsche Design, projektant samochodów Porsche 904 i Porsche 911. Do słynnych projektów kojarzonych z Porsche Design należą przede wszystkim: Wojskowe zegarki współtworzone ze szwajcarską firmą Swiss, przeznaczone dla żołnierzy NATO i kolekcja noży Type 301 dla japońskiej marki Chroma. Wykonane z tradycyjnie ostrzonej, japońskiej stal znalazły miłośników na całym świecie. Zagościły w Vienna Modern Museum oraz nowojorskim Museum of Modern Art. W polskiej telewizji towarzyszą Robertowi Makłowiczowi i Kurtowi Schellerowi!

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię