Nóż do papieru Alessi Pes różowe złoto

GIA08 GP Alessi Alessi
105.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
GIA08 GP
Wymiary
Długość: 23 cm.
Materiały
Stal nierdzewna 18/10 polerowana na wysoki połysk. Powłoka PVD.

Opis produktu

Elegancki nóż do papieru w minimalistycznym stylu, w kolorze różowego złota, z kolekcji Alessi Pes. Chociaż dzisiaj jest używany rzadziej niż niegdyś, wciąż stanowić może piękny dodatek do stylowo urządzonego biura. Giulio Iacchetti, twórca tego gadżetu, inspirował się wspomnieniami wyniesionymi z rodzinnych stron – włoskiego miasteczka Cremona. W miejscowym dialekcie Pes oznacza po prostu rybę. Wykonany z polerowanej stali szlachetnej nóż ma 23 cm długości.

Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Giulio Lacchetti to włoski projektant przemysłowy, który stawia na wielofunkcyjność przedmiotów. Dowodem na to jest Moscardino – biodegradowalny łyżko-widelec, wyróżniony prestiżową nagrodą „Compasso d’Oro”, prezentowany na stałej ekspozycji MoMa w Nowym Jorku.  Lacchetti  prowadzi wykłady na uczelniach oraz w szkołach na całym świecie. Za swoje innowacyjne podejście do projektowania został uhonorowany przez prezydenta Włoch nagrodą „Premio dei Premi”. Ciekawostką jest, że Lacchetti nie lubi nosić garniturów i krawatów, a na najlepsze pomysły wpada podczas prowadzenia samochodu i słuchania muzyki klasycznej. 

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(1) Dodaj opinię 1 0 5 5
5.0
Zosia 28.06.2018
Piękny nożyk mojej ulubionej marki. Ładne opakowanie, pięknie wykonany. Marka Alessi jak zawsze dostarcza wielu pięknych produktów.