Nóż do ryb i sushi Chroma Sashimi Haiku 21 cm

H07 Chroma Chroma
479.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
H07
Wymiary
Ostrze: 21 cm
Materiały
Stal molibdenowo wanadowa, rękojeść z drewna hanoki

Opis produktu

Nóż Haiku sashimi o wąskim długim ostrzu doskonale nadaje się do plastrowania ryby i cięcia rulonów maki. Ostrzony jednostronnie z łatwością tnie, a przygotowywane produkty nie przyklejają się do ostrza.

Kolekcja Haiku to najwyższej klasy kute noże japońskie wytwarzane w małych kuźniach tradycyjnymi metodami. Technika połączenia ostrza z rączką jest taka sama jak w mieczach samurajskich - są one połączone przy uzyciu kołka bambusowego "mekugi", którego zadaniem jest amortyzacja siły nacisku. Dzięki temu noże są bardziej wytrzymałe.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię