Nóż do sushi Global 14,5 cm

GS-82 Global Global
299.00 PLN
299,00 zł
Dostawa od 10,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w tym samym terminie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
GS-82
Wymiary
Długość ostrza 14,5 cm
Długość noża 26,4 cm
Szerokość klingi 2,8 cm
Materiały
Stal szlachetna

Opis produktu

Nóż do sushi Global o długości 14,5 cm idealny do precyzyjnych prac kuchennych wymagających dobrej ostrości i poręcznego narzędzia.

Ten wszechstronny nóż marki Global o dwustronnym, symetrycznym szlifie z pewnością znajdzie zastosowanie przy szeregu prac kuchennych.
Jego elastyczna klinga o długości 14,5 cm wykonana ze stali nierdzewnej Cromova 18 szczególnie dobrze poradzi sobie z przecinaniem miękkich produktów, a także świetnie sprawdza się jako nóż do filetowania.

Cienkie ostrze usprawnia pracę, która wymaga dużej zręczności, a pełnowymiarowa, perforowana rękojeść pozwala skutecznie kontrolować ruchy i pewnie leży w dłoni.

Srebrne wykończenie sprawia, że nóż pasuje do każdego rodzaju kuchni. 

Cechy produktu:

  • nóż o długości ostrza 14,5 cm idealny do filetowania i innych precyzyjnych prac,
  • wykonany z wysokiej jakości, elastycznej stali Cromova 18,
  • perforowana rękojeść pozwalająca skutecznie kontrolować ruchy i pewnie leży w dłoni,
  • dwustronny, syemtryczny szlif,
  • twardość ostrza 56-58 HRC.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię