Nóż Hakata Santoku Chroma Porsche Type 301 Hammered 17,2 cm

P40-HM Chroma Chroma
519.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
P40-HM
Wymiary
Długość ostrza: 17,2 cm.
Materiały
Klinga: stal japońska typu 301, twardość 57-58 HCL
rękojeść: stal nierdzewna 18/10.
Ograniczenia
Gwarancja
3 lata

Opis produktu

Hakata Santoku Chroma Porsche Type 301 Hammered to masywny nóż, który łączy zalety solidnego tasaka i precyzyjnego noża kucharza. Największą uwagę przykuwają charakterystyczne wgłębienia w klindze, które redukują problem przywierania krojonych produktów. Dzięki szerokiej głowni można bez trudu pokroić mięso, poszatkować warzywa, jednym ruchem ręki rozdrobnić czosnek albo przenieść siekane warzywa prosto do miski. Specjalne wgłębienia poprawiają jakość codziennego użytkowania, a dodatkowo stanowią charakterystyczny element ulepszonej kolekcji Type 301, cenionej przez kucharzy Michelin'a. Ostrze z japońskiej stali płynnie łączy się z doskonale wyprofilowanym uchwytem, wykonanym z solidnej stali nierdzewnej 18/10. Ciekawym akcentem jest metalowa „perła”, która zaznacza granicę końca uchwytu – dla optymalnej kontroli cięcia.

Nie można myć w zmywarce. Zaleca się ręczne mycie i dokładne wysuszenie bezpośrednio po użyciu. Nadaje się tylko do drewnianych i plastikowych desek (nigdy do marmurowych i szklanych). Należy przechowywać w bloku na noże – nie zaleca się przechowywania luzem wśród innych akcesoriów kuchennych.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Projektant

Ferdinand Alexander  "Butzi" Porshe – spadkobierca i kontynuator jednego z największych rodzinnych imperiów na świecie. Twórca Porsche Design, projektant samochodów Porsche 904 i Porsche 911. Do słynnych projektów kojarzonych z Porsche Design należą przede wszystkim: Wojskowe zegarki współtworzone ze szwajcarską firmą Swiss, przeznaczone dla żołnierzy NATO i kolekcja noży Type 301 dla japońskiej marki Chroma. Wykonane z tradycyjnie ostrzonej, japońskiej stal znalazły miłośników na całym świecie. Zagościły w Vienna Modern Museum oraz nowojorskim Museum of Modern Art. W polskiej telewizji towarzyszą Robertowi Makłowiczowi i Kurtowi Schellerowi!

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię