Nóż japoński Santoku Chroma Porsche Type 301 Hammered 17,8 cm

P02-HM Chroma Chroma
499.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
P02-HM
Wymiary
Długość ostrza: 17,8 cm.
Materiały
Klinga: stal japońska typu 301, twardość 57-58 HCL
rękojeść: stal nierdzewna 18/10.
Ograniczenia
Gwarancja
3 lata

Opis produktu

Nóż japoński Santoku Chroma Porsche Type 301 Hammered to wysokiej klasy narzędzie, które znajdzie zastosowanie w profesjonalnej oraz domowej kuchni. Santoku wyróżnia się prostym ostrzem i grzbietem o charakterystycznym, łagodnym łuku. Taka budowa noża umożliwia sprawne krojenie i porcjowanie mięsa oraz szybkie i swobodne szatkowanie warzyw i owoców. Ostrze z japońskiej stali płynnie łączy się z doskonale wyprofilowanym uchwytem ze stali nierdzewnej 18/10. Młotkowana powierzchnia klingi redukuje problem przywierania produktów. Specjalne wgłębienia poprawiają jakość codziennego użytkowania, a dodatkowo stanowią charakterystyczny element ulepszonej kolekcji Type 301, cenionej przez kucharzy Michelin'a. Warto zwrócić uwagę na metalową „perłę”, która zaznacza granicę końca uchwytu – dla optymalnej kontroli cięcia.

Nie można myć w zmywarce. Zaleca się ręczne mycie i dokładne wysuszenie bezpośrednio po użyciu. Nadaje się tylko do drewnianych i plastikowych desek (nigdy do marmurowych i szklanych). Należy przechowywać w bloku na noże – nie zaleca się przechowywania luzem wśród innych akcesoriów kuchennych.

Marka

Specjalnością japońskiej firmy Chroma jest wytwarzanie trwałych i wygodnych noży. Łączy tradycyjną wiedzę samurajów z potrzebami współczesnych mistrzów kuchni. Noże Chroma słyną z solidności i ergonomii, a ponieważ japońska technika uszlachetniania stali zawsze była inspirująca, więc nie powinno być dziwne, że niektóre z nich projektował sam Ferdynand Porsche. Noże Chroma które mozna kupić w sklepie Czerwona Maszyna w dalszym ciągu są szlifowane ręcznie, a czasem nawet w całości ręcznie wytwarzane w małych kuźniach. 

Projektant

Ferdinand Alexander  "Butzi" Porshe – spadkobierca i kontynuator jednego z największych rodzinnych imperiów na świecie. Twórca Porsche Design, projektant samochodów Porsche 904 i Porsche 911. Do słynnych projektów kojarzonych z Porsche Design należą przede wszystkim: Wojskowe zegarki współtworzone ze szwajcarską firmą Swiss, przeznaczone dla żołnierzy NATO i kolekcja noży Type 301 dla japońskiej marki Chroma. Wykonane z tradycyjnie ostrzonej, japońskiej stal znalazły miłośników na całym świecie. Zagościły w Vienna Modern Museum oraz nowojorskim Museum of Modern Art. W polskiej telewizji towarzyszą Robertowi Makłowiczowi i Kurtowi Schellerowi!

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(1) Dodaj opinię 1 0 5 5
5.0
Adrian 13.03.2018
Bardzo mądrze przemyślana rękojeść, w kształcie coś a la ostrosłup. Dłoń nie męczy się przy krojeniu dużej ilości rzeczy. Polecam sklep.