Nóż szefa kuchni Global 18 cm

GS-98 Global Global
399.00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny.


RODO
Administratorem Twoich danych osobowych jest Czerwona Maszyna 2.0 Karolina Gil Natalia Kasperowicz Sp.J. z siedzibą w Krakowie (31-429), przy ul. Łukasiewicza 3. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania ze sklepu Czerwona Maszyna, w tym dokonywania transakcji w sklepie. Umożliwiamy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Czytaj pełną treść: Ochrona Danych Osobowych

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
GS-98
Wymiary
Długość ostrza 18 cm
Długość noża 30 cm
Szerokość klingi 4,1 cm
Waga ok. 135 g
Materiały
Stal szlachetna

Opis produktu

Nóż szefa kuchni Global o długości ostrza 18 cm zachwyca nowoczesnym wyglądem i niezwykle precyzyjnym ostrzem.

Posiadając ten nóż w swojej kuchni każde gotowanie będzie prostsze i bardziej efektywne. Z jego pomocą możesz porcjować mięso, kroić pożywne warzywa i siekać aromatyczne zioła.

Wykonane z trwałej stali nierdzewnej Cromova 18 ostrze o długości 18 cm jest niezwykle ostre i odporne na korozję. Ergonomicznie uformowana rękojeść z perforacją pewnie leży w dłoni pozwalając wykonać najbardziej precyzyjne zadania.

Ostrze ma twardość 56-58 HRC i posiada dwustronny, symetryczny szlif. Szeroka na 4,1 cm klinga sprawia, że z łatwością przetransportujesz pokrojone składniki do naczynia.

Cechy produktu:

  • nóż szefa kuchni sprawdzi się do wielu zadań - porcjowania, krojenia i siekania,
  • ergonomiczny, poręczny uchwyt z perforacją,
  • ostrze noża o długości 18 cm wykonane ze stali Cromova 18,
  • ostrze o twardości 56-58 HRC z dwustronnym, symetrycznym szlifem,
  • szeroka klinga ułatwiająca przenoszenie składników do naczynia.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię