Nóż uniwersalny Global SAI 17 cm

SAI-M05 Global Global
479.00 PLN
479,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
SAI-M05
Wymiary
Długość ostrza: 17 cm
Materiały
Stal szlachetna Cromova 18 (18% chromu) o twardości 58-59 HRC

Opis produktu

Nóż uniwersalny Global SAI to wielofunkcyjne narzędzie, które wyróżnia się gładkim, odpowiednio wyprofilowanym ostrzem. Sprawdzi się zwłaszcza w czasie wykonywania prac kuchennych, które wymagają szczególnej uwagi i precyzyjnego, delikatnego cięcia. Nóż nadaje się do siekania i obierania warzyw, porcjowania mięsa oraz krojenie wędlin na cienkie plasterki. Odpowiednio wyprofilowana klinga umożliwi zdjęcie skóry z ryby oraz precyzyjne oczyszczenie owoców morza. Ostrze zostało zakończone ostrym czubkiem, dzięki któremu można szybko wydrążyć niepotrzebną część produktu. Ten wszechstronny gadżet będzie służył na co dzień – pomoże przygotować składniki do potraw.

Global SAI to ekskluzywna kolekcja noży kuchennych, która została zaprojektowana przez Komina Yamadę i wytworzona ręcznie w Japonii. Motywem przewodnim oraz inspiracją była myśl o wyzwaniach globalnego świata. Narzędzia są owocem połączenia tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnej technologii, które razem stworzyły spójną całość. Uchwyty zostały wyposażone w specjalne wgłębienie na kciuk, które zapewnia wygodę użytkowania oraz lepszą precyzję cięcia. Noże zostały wykonane z trwałych, starannie dobranych materiałów, dzięki czemu są odporniejsze na uszkodzenia oraz przebarwienia. Dodatkowo każda rękojeść jest zdobiona siedmioma „kropkami”, które są nawiązaniem do zasad kodeksu honorowego samurajów.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię