Karmniki dla ptaków

Designerskie karmniki dla ptaków

Wielbiciele skrzydlatych stworzeń powinni zadbać o to, by miały one nieograniczony dostęp do wody oraz pożywienia. Dobrze mieć karmnik dla ptaków w ogrodzie, można dzięki niemu zaprosić je do naszej przestrzeni, wprowadzając do niej życie i dobrą energię w sezonie zimowym. Designerskie karmniki ogrodowe wykonane najczęściej z połączenia stali szlachetnej i tworzyw sztucznych, lub ze szkła stanowią interesującą dekorację.

Jaki karmnik ogrodowy wybrać?

Powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, by karmnik dla ptaków łatwo było wyczyścić, dlatego proste formy i minimalistyczne kształty będą odpowiednie. Ponadto zadbajmy o to, by umieszczona w karmnikach ogrodowych karma nie była narażona na działanie wilgoci. Pamiętajmy również o tym, by karmnik ogrodowy zapewniał ptakom dobrą widoczność oraz by nie pojawiały się w nim elementy, niebezpieczne. Nie bez znaczenia jest także to, jakie gatunki będą karmnik odwiedzały. Na przykład sikorki należą do bardzo zwinnych i każdy kształt karmnika będzie dla nich odpowiedni, wróblom zaś warto zapewnić karmnik dla ptaków maksymalnie prosty. Oczywiście i walory natury estetycznej się liczą, wszak karmnik ogrodowy powinno się dobrać pod względem stylu do reszty otoczenia, by stał się naturalnym elementem ogrodu.

Projektantom udało się stworzyć zarówno modele charakteryzujące się prostotą, jak i dość wyszukanymi formami. Zwykle karmniki ogrodowe są wiszące, nie brak jednak także stojących. Dozownik i dziurkowana nakładka to bardzo częsty pomysł aranżacyjny, jeśli chodzi o karmnik dla ptaków. Ale ciekawych form jest więcej – choćby podwójny karmnik o nietypowym kształcie, dzięki którym można obserwować pożywianie się skrzydlatych stworzeń. Ciekawie prezentował się będzie także karmnik szklany, który z łatwością zamontujemy po zewnętrznej stronie okna.

Karmnik dla ptaków na prezent

Praktyczny i elegancki karmnik dla ptaków to wspaniały pomysł na prezent do nowego domu – mało prawdopodobne, by któryś z gości zaproszonych na parapetówkę zdublował taki prezent..Nowoczesne karmniki ogrodowe to znakomity mariaż walorów estetycznych i praktycznych, mocno różniący się od klasycznych drewnianych budek widywanych w parkach.