Konewki

Małe konewki do domu i ogrodu

Konewki z naszej kolekcji służą nie tylko do podlewania kwiatów. Są tak ładne, iż stanowią piękną dekorację. Doskonale sprawdzają się jako ozdoba parapetu okiennego, jak również jako wazon.

Praktyczne konewki

Konewki wykonane z tworzyw sztucznych są bardzo kolorowe i ładnie wyprofilowane. Dzięki zastosowanemu materiałowi są bardzo lekkie, szczególnie jeśli chcemy kupić konewkę o większej pojemności. Najmniejsze konewki z naszej kolekcji mają 200ml pojemności, co czyni je doskonałym akcesorium dla tych, którzy mają niewiele roślin w swoich domach lub miejscach pracy. Małe konewki pozwalają precyzyjnie odmierzać ilość wody, co ma szczególne znaczenie przy wymagających kwiatach. Największe konewki mieszczą 4l wody co sprawia, że nadają się nie tylko do podlewania roślin w domu, ale też na balkonie lub tarasie. Tego typu konewki są zazwyczaj zakończone wąską, długą końcówką, co pozwala łatwo podlewać nawet bujne kwiaty doniczkowe.

Stylowe konewki

Konewki wykonane z metalu są bardzo klasyczne, ale dzięki odświeżonemu designowi stanowią ładną ozdobę, nie tracąc na funkcjonalności. Konewki te są odporne na uszkodzenia, nie rdzewieją i doskonale służą przez wiele lat. Zazwyczaj mają większą pojemność od innych konewek – u nas można znaleźć stalowe konewki o pojemności od 1 do 5 litrów. Rurki odprowadzające wodę są w tych konewkach proste lub zakończone sitkiem. To ostatnie rozwiązanie lepiej sprawdza się w przypadku doniczek znajdujących się na zewnątrz.

Konewki wykonane z porcelany są wyjątkowo dekoracyjne i stosunkowo rzadko spotykane. Świetnie wkomponowują się w wystrój salonów, kuchni i oranżerii. Są doskonałe do podlewania kwiatów i ziół. Konewki porcelanowe są niestety dość ciężkie i delikatne, dlatego najlepiej sprawdzają się w roli efektownej, funkcjonalnej dekoracji.

Spryskiwacz do roślin

Poza odpowiednią konewką warto mieć pod ręką elegancki spryskiwacz do kwiatów. Pomoże on zraszać rośliny, które lubią dużą wilgotność, a także będzie pomocny przy ich czyszczeniu. 500ml pojemności jest optymalne w przypadku domowych zastosowań.