Pochodnie i lampiony

Nastrojowe pochodnie i lampiony do ogrodu

Urządzając spotkanie na tarasie w ciepły, letni wieczór albo relaksujący wieczór w ogrodzie nie można zapomnieć o nastrojowym oświetleniu. Najlepiej je wyczarować z pomocą szeregu klimatycznych dodatków takich jak lampiony, pochodnie czy świeczniki ogrodowe. Dzięki nim możemy cieszyć się romantycznymi chwilami i nastrojowym blaskiem ognia, którego nie zastąpi nawet najładniejsze sztuczne oświetlenie.

Latarenki i lampiony ogrodowe

Lampiony są dostępne w wielu wersjach. Mogą to być proste szklane lampiony do postawienia na stole, jak i wysokie lampiony ogrodowe na nóżce umożliwiające ustawienie ich w dowolnym miejscu na trawie lub pomiędzy kwiatami. Równie pięknie prezentują się latarenki. Typowa latarenka jest wyposażona w wygodny uchwyt, dzięki czemu można bez ograniczeń przenosić ją w miejsca na miejsce, a nawet powiesić na tarasie nad stołem lub w ogrodowej altanie.  Zarówno latarenki, jak i lampiony stworzone przez współczesnych projektantów mają bardzo ciekawy design i często łączą w sobie wiele materiałów – kolorowego szkła, skóry, drewna. To sprawia, że wyglądają niezwykle efektownie.

Pochodnie ogrodowe

Interesującą alternatywą dla lampionów i latarenek są pochodnie ogrodowe. Smukłe, bardzo eleganckie pochodnie rozjaśniają otoczenie ciepłym, migoczącym światłem. Każda pochodnia ogrodowa jest zaprojektowana tak, by łatwo wbijała się w ziemię i była stabilna. Z pomocą kilku pochodni można oświetlić ogrodowe dróżki, stworzyć oświetlenie wokół tarasu lub altany, albo po prostu umieścić je w pobliżu stołu w czasie rodzinnego grillowania. Specjalna konstrukcja sprawi, że wiatr nie zgasi pochodni, więc nie trzeba się obawiać nagłej ciemności. Z kolei dzięki dołączonej pokrywce można łatwo i bezpiecznie ugasić płomień, gdy wieczór się skończy. Niektóre pochodnie umożliwiają dodanie olejków eterycznych, co uatrakcyjni przebywanie na świeżym powietrzu. Zapach lasu świerkowego? Zapach morza? Zapach kwiatów? To wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Świeczniki ogrodowe

Bardzo elegancko wyglądają również świeczniki ogrodowe. Wystarczy postawić je na stole ogrodowym aby osiągnąć doskonały efekt. Dzięki specjalnej konstrukcji świeczników, światła świec nie zgaszą nawet mocniejsze podmuchy wiatru. Bardzo efektownie wyglądają świeczniki z kolorowego szkła, dzięki którym płomienie świec migoczą roztaczając kolorowe światło wokół siebie. Jeśli dodatkowo wybierzemy świece zapachowe to możemy się cieszyć dodatkowo pięknymi aromatami. Świeczniki ogrodowe można też zastąpić lampkami oliwnymi. Nowoczesna lampa oliwna nie przypomina tradycyjnych kaganków, lecz wygląda bardzo stylowo i designersko. Warto korzystać z takiej dekoracji nie tylko w ogrodzie, ale też w domu przez cały rok.

Zastosowanie świeczników, pochodni, lampionów i innych źródeł światła w ogrodzie, na balkonie lub tarasie to najlepszy sposób, by wyczarować niepowtarzalny klimat i wyeksponować piękno otoczenia nawet po zmroku. Nawet jeśli preferujemy nowoczesne rozwiązania, to designerskie formy latarenek czy lampek oliwnych spełnią nasze oczekiwania.