Koce piknikowe

Brak produktów w wybranej kategorii.

Designerskie koce piknikowe

Piknik jest świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Na miejsce można dotrzeć pieszo lub rowerem, aby urozmaicić sobie wyprawę. Następnie czas na jedzenie potraw na rozłożonym wcześniej kocu w miłej atmosferze. Wypad mogą dopełnić gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Koc piknikowy

Niezależnie od tego czy na miejsce pikniku wybierzemy malowniczą leśną polanę, brzeg jeziora czy łąkę u podnóża gór potrzebny nam będzie kosz z jedzeniem i napojami oraz duży koc piknikowy. Dlaczego warto wybrać specjalne koce piknikowe, a nie zwykłe? Odpowiedź jest prosta. Koc piknikowy pełni rolę jednocześnie stołu i siedziska. Z jednej strony piękne wzory i kolory powinny stanowić efektowną oprawę dla podawanych posiłków, z drugiej – materiał, z którego został wykonany musi zapewniać wygodny wypoczynek w każdym miejscu. Koc powinien dobrze sprawdzić się na trawie, na kamienistym podłożu, na ziemi, na betonie, a także na piasku. W dodatku powinien izolować od wilgoci. Dlatego najlepiej wybrać wodoodporny koc piknikowy. Tego typu koc składa się z dwóch warstw. Pierwsza (górna) jest kolorowa, miękka i miła w dotyku, druga (dolna) wykonana jest z mocnego, wodoodpornego materiału. Spodnia warstwa jest śliska, łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu łatwo wytrzepać koc z piasku i trawy po zakończonym pikniku. Wybór koca piknikowego sprawia, że zyskujemy pewność, iż nasze ubrania pozostaną czyste i suche. W dodatku koc piknikowy z izolacją doskonale chroni przed chłodem.

Praktyczne koce piknikowe

Zazwyczaj wierzchnia warstwa koca jest wykonana z miękkiego i ciepłego polaru lub flaneli. Wzrok przykuwają też piękne kolory. Koce piknikowe są skonstruowane tak, aby można je było łatwo złożyć i z pomocą wszytych elementów takich jak rączki i rzepy uformować z nich łatwą do przenoszenia walizeczkę. To sprawia, że koc po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca i można go łatwo przenosić luzem jak i w torbie lub też umieścić na rowerze. Koce piknikowe znacznie różnią się od siebie rozmiarami. Najmniejsze mają około 120 x 150 cm i są odpowiednie na pikniki dla dwojga. Gdy wybieramy się na piknik w większym gronie, a szczególnie z dziećmi, warto sięgnąć po koce piknikowe większych rozmiarów np. 130 x 180 cm. Niekiedy w sprzedaży pojawiają się też koce o wymiarach około 160 x 200 cm. Warto zainwestować w taki koc, ponieważ sprawdzi się on nie tylko na pikniku, ale też w ogrodzie, na plaży i w wielu innych miejscach.

Mata piknikowa

Kolorowa mata piknikowa jest świetnym uzupełnieniem ekwipunku na pikniki i wycieczki. Zapewnia ona wygodne siedzisko dla jednej osoby, ponieważ jej wymiary to 28 x 38 cm. Mata taka jest lekka, a po złożeniu zajmuje jeszcze mniej miejsca. Mata piknikowa świetnie izoluje od zimnych i wilgotnych powierzchni. Dlatego warto ją zabrać nie tylko na piknik, ale też na wycieczkę pieszą i rowerową, do parku czy też nad wodę. Można ją położyć w dowolnym miejscu na trawie, piasku, betonie, kamieniach, ławce, na ziemi nie ryzykując zabrudzenia lub przemoczenia ubrań. Jest to więc gadżet niezastąpiony podczas odpoczynku na świeżym powietrzu.