Akcesoria do grilla

Praktyczne akcesoria do grilla

Grillowanie nierzadko określa się mianem sportu narodowego Polaków. Rzeczywiście – kiedy tylko nadchodzi lato, w ogrodach, na działkach oraz w wyznaczonych do tego miejscach pojawiają się grille i amatorzy przygotowywania potraw na świeżym powietrzu. Żeby stworzyć grillowane posiłki i dodatki do nich zarówno smaczne, jak  i zdrowe, należy zaopatrzyć się w przede wszystkim w ruszt do grilla oraz inne akcesoria ułatwiające szykowanie posiłku pod chmurką.

Jak wybrać ruszt do grilla?

Ruszt do grilla ogrodowego to element stykający się z umieszczonymi na nim produktami spożywczymi, dlatego musi być wybrany z wielką uwagą. Należy dostosować  wielkość rusztu do grilla do rozmiarów paleniska (zbyt duży sprawiłby, że uregulowanie ilości żaru byłoby kłopotliwe, przy zbyt małym pojawiłby się problem z ubrudzeniem się podczas manewrowania przy nim). Jeśli chodzi o ruszt do grilla, jego materiał także jest istotną kwestią. Ruszt ze stali nierdzewnej zagwarantuje dobry smak potraw oraz wygodne ich przygotowywanie. Odporność na korozję, łatwość czyszczenia, wytrzymałość i lekkość – te cechy opisujące ruszt do grilla ze stali nierdzewnej zadecydowały o jego ponadprzeciętnej popularności. Alternatywę stanowi ruszt do grilla żeliwny, znacznie cięższy i nieco trudniejszy w myciu i konserwacji.

Użyteczne akcesoria do grilla

Warto zdecydować się na akcesoria do grilla, dzięki którym przygotowywanie potraw będzie łatwiejsze i bardziej bezpieczne. Przydadzą się zatem szczypce do grilla, które pozwalają na wygodne zdejmowanie potraw z rusztu. Wytrzymałe sztućce do grilla ze stali szlachetnej i silikonu bądź wytrzymałego drewna posłużą przez wiele lat, pozostając w idealnym stanie. Wygodnie się je czyści, to zatem akcesoria do grilla, w które należy się zaopatrzyć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Akcesoria do grilla nie muszą być kupowane osobno, można postawić na kompletny zestaw do grilla, w skład którego wejdą na przykład: szpikulce do szaszłyków i do nabijania porcji, chwytak do obracania potraw oraz łopatka do ich podważania.

Nie traktujmy po macoszemu kwestii mycia, czyszczenia i konserwacji (chodzi zarówno o ruszt do grilla, jak i akcesoria do grilla), tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się przez wiele sezonów idealnym stanem wszystkich elementów. Szczotka do grilla pozwoli na staranne wyczyszczenie zabrudzonej powierzchni. Pamiętajmy, by wybrać model odporny na działanie detergentów, wytrzymały, ze stalowym włosiem.

Ceramiczny kamień grillowy pozwoli na przygotowanie potraw z zachowaniem ich wartości odżywczych (specjalne modele dedykowane burgerom to te akcesoria do grilla, po które sięgamy coraz częściej). Polacy coraz częściej rozszerzają rodzaje grillowanych produktów, sięgając już nie tylko po porcje mięsa czy kiełbaski. Ruszt do ryb ze stali nierdzewnej pozwoli na uzyskanie ich znakomitego smaku, zaś dzięki patelni do grillowania warzyw uda się je uchronić przed utratą witamin.

Wyposażeni w najwyższej jakości ruszt do grilla oraz akcesoria do grilla możemy śmiało ruszać do ogrodu i tam przygotowywać smakołyki, racząc się nimi w gronie najbliższych!