Krzesła, sofy, hamaki

Krzesła i sofy ogrodowe, hamaki

Nawet najpiękniejszy ogród nie pozwoli na relaks wśród zieleni i kwiatów, jeśli zabraknie w nim wygodnych miejsc wypoczynku. Dlatego warto nawet w kilku miejscach zorganizować kąciki, w których można usiąść z poranną kawą, książką w ręku, poleżeć w cieniu drzew lub poopalać się i wygrzać w promieniach letniego słońca.

Sofy i fotele ogrodowe

Meble ogrodowe tapicerowane zapewniają największą wygodę, a dzięki meblom z takich kolekcji jak Serax Bea Mombaers lub Skagerak Tradition również w ogrodzie i na tarasie można cieszyć się pełną wygodą kompletów wypoczynkowych. Sofy, fotele ogrodowe, poduszki dekoracyjne, miękkie pufy, szezlongi i inne elementy z tych kolekcji zostały wykonane z wodoodpornych materiałów, odpornych również na promienie UV i inne czynniki atmosferyczne. To sprawia, że idealnie nadają się do użytku zewnętrznego, tym bardziej, że materiały te można prać i czyścić, co zapewnia doskonały wygląd mebli przez długi czas. Zaproponowane meble sprawdzą się idealnie bezpośrednio w ogrodzie, a także na tarasie lub w altanie ogrodowej.

Krzesła do ogrodu

Krzesła ogrodowe są doskonałe do ogrodu między innymi dlatego, że są mobilne i można je przestawiać w różne miejsca w zależności od potrzeb. Krzesła do ogrodu świetnie komponują się z małymi stolikami kawowymi na tarasie, z dużymi stołami w czasie biesiad i grilla, a także samodzielnie wśród zieleni. Najlepiej sprawdzą się krzesła z drewna tekowego, które jest wyjątkowo twarde, odporne na wilgoć, a także na liczne czynniki jak termity i korniki. Ciekawostką może być fakt, że z tego drewna wykonane są pokłady licznych żaglowców takich jak Dar Młodzieży czy Fryderyk Chopin. Do ogrodu doskonałe są też fotele, krzesła i siedziska ze stali lub z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Jeśli mamy stare krzesła, które nie zachwycają już wyglądem możemy odświeżyć ich design i wykorzystać w ogrodzie. Najłatwiej zmienić ich wygląd nakładając na każde z nich kolorowy pokrowiec na krzesło. Takie pokrowce łatwo zdjąć i wyprać, można więc przez cały czas cieszyć się czystym i estetycznym miejscem do wypoczynku.

Alternatywą dla krzeseł są siedziska oraz taborety. Zarówno siedzisko ogrodowe, jak i taboret ogrodowy są doskonałe jako dodatkowe miejsce do siedzenia, jeśli w ogrodzie pojawi się więcej osób. Przydają się też jako stoliki pomocnicze. Ich zaletą jest fakt, że zajmują mało miejsca, a niektóre nawet są składane. Najlepiej wybrać taborety i siedziska, z tej samej kolekcji co krzesła i pozostałe meble ogrodowe.

Drewniane ławki ogrodowe

Ławki ogrodowe zachwycają lekkim, klasycznym wyglądem i często dekoracyjnymi oparciami oraz detalami. Drewniane ławki ogrodowe świetnie wpisują się w styl każdego ogrodu i pięknie prezentują się zarówno na tarasie, jak i na trawie pod rozłożystym drzewem lub w pobliżu oczka wodnego. Jeśli chcemy ocieplić ich wygląd możemy ułożyć na ławce kilka ozdobnych poduszek lub narzucić na nią miękki koc.

Hamak ogrodowy

Hamak czyli prawdziwe wiszące łóżko kojarzy się z Wyspami Karaibskimi, Meksykiem, Brazylią i innymi dość egzotycznymi miejscami. Hamak o odpowiedniej wielkości, zrobiony w tradycyjny sposób z licznych sznureczków lub z płótna świetnie dopasuje się do ciała i będzie najwygodniejszym miejscem wypoczynku w ogrodzie. Idealny hamak ogrodowy to taki, do którego można swobodnie włożyć poduszki i koce. Dzięki temu można z niego korzystać nawet w chłodniejsze dni i noce. Najlepiej zawiesić go pomiędzy dwoma drzewami, dzięki czemu wygląda najciekawiej i pozwala na wypoczynek w prawdziwie rajskim stylu. Hamak ogrodowy będzie też odpowiedni jako wygodne siedzisko.