Stoły i stoliki

Skandynawskie stoły i stoliki ogrodowe

Zarówno ogród, jak i taras lub balkon, to świetne miejsca, aby odpocząć i napić się kawy, zjeść smaczny posiłek czy zwyczajnie poczytać gazetę. Wystarczy mieć tylko odpowiedni stolik do ogrodu oraz wygodne krzesła.

Drewniane stoły ogrodowe

Wybierając stolik ogrodowy warto zwrócić uwagę na meble ogrodowe wykonane z drewna tekowego. Drewno tekowe pozyskiwane jest od teczyn – drzew, które rosną w lasach monsunowych w Azji. Drewno tekowe jest cenione w meblarstwie przede wszystkim za jego dużą zawartość substancji oleistych, a także kwasu krzemowego. Dzięki temu meble z drewna tekowego nie nasiąkają wodą oraz są odporne na wiele czynników chemicznych i biologicznych np. na termity i korniki. Dlatego też wykorzystuje się je do tworzenia ekskluzywnych mebli ogrodowych, a także mebli łazienkowych, kuchennych i desek podłogowych. Stoły ogrodowe z drewna są też stabilne i zachowują doskonały wygląd przez lata. Proponowane przez nas stoły do ogrodu są wykonane z najlepszego gatunku drewna i do tego mają piękny wygląd, dzięki inspiracji skandynawskim stylem. Minimalizm, w duchu którego powstały stoły ogrodowe, sprawia, że meble ogrodowe nie zaburzają wyglądu ogrodów lub tarasów i pozwalają stworzyć klimatyczne aranżacje wokół domu. Stoły do ogrodu zachwycają niepowtarzalnym stylem, charakterystycznym dla stylu skandynawskiego wzornictwem oraz perfekcyjną jakością wykonania.

Stalowe stoły do ogrodu

Równie dobrze jak drewniane stoły ogrodowe, sprawdzają się stoły do ogrodu wykonane ze stali. Przykuwają wzrok designerskim wzornictwem i zachwycają lekkością konstrukcji. Różnorodne wykończenie sprawia, że każdy stolik ogrodowy ze stali wygląda inaczej. W sprzedaży są stoliki z czarnej stali, czy chociażby ze stali lakierowanej proszkowo na różne odcienie. Świetnie wyglądają też stoły do ogrodu, które mają nogi wykonane z metalu, a blat z terazzo (lastriko). Grys używany do wytworzenia lastriko nadaje stolikowi niepowtarzalny wygląd. Taki efektownie wyglądający blat jest oporny na uszkodzenia i wiele czynników zewnętrznych. W dodatku dzięki polerowaniu ma piękny połysk. Terazzo obecnie przeżywa swój renesans, a klienci doceniają jego różnorodność – w zależności od wykorzystanych surowców lastriko może oszałamiać pięknymi kolorami lub przyjąć postać surowego, pełnego elegancji materiału. Dlatego też designerskie stoliki ogrodowe z nietypowych surowców zasługują wręcz na miano dzieł sztuki.

Nowoczesne stoliki ogrodowe

Piękne konstrukcje stołów ogrodowych mają tak niepowtarzalny charakter, że z powodzeniem mogą też stanąć w naszych domach i służyć jako stoliki kawowe, stoliki pomocnicze, a nawet jako efektowne stoliki-stojaki na kwiaty. Niejednokrotnie mały stolik ogrodowy świetnie wygląda na przedpokoju, w salonie czy w sypialni, tuż obok łóżka, sofy lub fotela.